Yazı Detayı
03 Eylül 2018 - Pazartesi 11:21
 
ZAFER AYININ ARDINDAN (ZAFERLER VE LİDERLER)
Eyüp Görgülü
eyup.gorgulu@turktelekom.com.tr
 
 

Milletimizin Tarihsel geçmişinde  “AĞUSTOS” ayları Büyük Değişimlerin ve Zaferlerin Ayı Olmuştur.

 

Milletimiz Yabancı Düşmanlara karşı   Cephelerde 26 Ağustos 1071  tarihinde Sultan Alparslan ile Malazgirt’te  ortaya koyduğu “ Ya muzaffer olur gâyeme ulaşırım; ya da şehît olarak cennete giderim. Sizlerden beni tâkip etmeyi tercih edenler, tâkip etsin. Ayrılmayı tercîh edenler, gitsinler! Emri ile başlamış ,Gazi Mustafa Kemal Atatürkün Çanakkalede “Ben size taarruzu değil ölmeyi emrediyorum” emri ile  30 Ağustos 1922'de zaferle sonuçlanmıştır.

 

Tarihi süreçlerimize kısaca baktığımızda Türk Milleti İnandığı Liderlerin arkasından yürürken Ölümle adeta dalga geçmiştir.
Türk Milelletini diğer Milletlerden ayıran en büyük özelliği Büyük taaruzu anlatan yunan komutan General Hamilton şöyle anlatıyor. “Gebe dağlar Türk doğurmaya devam ediyor.” Yine Çanakkale savaşlarında  57. Alay bizzat Mustafa Kemal'in yönetiminde kendisinden yaklaşık 5 kat daha büyük bir düşman gücüne karşı taarruza geçmiştir. Tarihe geçen ''Ben size taarruzu değil, ölmeyi emrediyorum. Biz ölünceye kadar geçecek zaman zarfında yerimizi başka birlik ve komutanlar alacak" emrine aynen uyulmuş,57 Alayın tamamı şehit olmuş ancak Sancak yere düşmemiştir.

 

Ülkemizi işgal eden istilacı milletlere karşı verdiğimiz cephe savaşını kazanan Milletimiz için cephe savaşı bitmiş ancak diğer alanlardaki savaşlar  bitmemiş ve bitmeyecektir.Hepimizin bildiği gibi en son 15 Temmuz 2016 tarihinde Milletin silahını millete doğrultan hain FETÖ Darbe girişimi ile karşı karşıya kalınmış darbenin henüz başladığı saatlerde Milliyetçi Hareket Partisi Lideri Sayın Devlet Bahçeli “Bu bir darbedir ve bu hain darbe girişimi karşısında  hükümütemizin ve seçilmiş Cumhurbaşkanının yanındayız diyerek Milliyetçi Hareket Partisi Genel Merkezine geçerek Darbecilere meydan okumuştur.Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan Medyadan Milletimize seslenmiş ve  “Bu Milletin tankını topunu uçağını kullanarak,Milletin üzerine gelmenin bedelini bunlar çok ağır ödeyecek,Milelti test etmeyede güçleri yetmeyecektir.Milletime bir çağrı yapıyorum ve Mileltimizi İllerinin meydanlarına çağırıyorum.Milletçe meydanlarda, hava meydanlarında toplananlım ve bunlar tanklarıyla toplarıyla gelsinler ne yapacaksa gelsin orada halka yapsınlar.Halkın gücünden daha büyük güç bu güne kadar ben tanımadım..Milletten daha büyük bir güç tanımıyorum.Tarih boyunca darbeciler başarılı olmamıştır er veya geç bunuda herkes görecektir.”diyerek Milli direnişi başlatmış ve Liderlerin bu Duruşu Kahraman Türk Milletinde Karşılık bulmuş Hain FETÖ  terör örgütünün içimize kadar sızdığı 15 Temmuz günü milletimiz Türkiye'nin en uzun 48 saatinde 248 şehit vermis, 2196 vatandaşımız ise Gazi oolmasına ragmen Darbeciler Başarılı olamamış,Türk Milleti Bu kez 15 Temmuz Destanını yazmıştır.
Ölüme meydan okuyan Vatan evlatlarından  Ömer Halisdemir’in Hain Fetö darbe girişimi sırasında komutanına söylediği “ Yani …Komutanım siz bana Ölmeyi emrediyorsunuz” cümlesini ve ardından şehadete yürüyüşü hepimizin belleğinde tazeliğini korumaktadır.

 

Halisdemir ve vatan için kurşun yiyen Tüm şehitlerimize Rahmet olsun.

 

15 Temmuz Darbe girişiminin akabinde Milletimizin ve Devletimizin geleceğine göz diken Hainlere karşı  7Ağustos 2016 tarihinde Yeni kapıda Milliyetçi Hareket Partisi Genel Başkanı  Sn Devlet Bahçeli ve Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan MİLLİ İRADE MEŞALESİNİ ateşlemişlerdir.

 

Liderlerin birlikte ortaya koyduğu bu Güçlü  İrade Milletçe Kabul görmüş ve Kurulan Cumhur İttifakı Ülkemizin yarınlarının teminatı olmuş ve olmaya da devam edecektir.
Ülkemizi cephelerde yenemeyen dış ve iç hain odaklar şimdiler de Ekonomi alanında bizi çökertmek için bütün varlıkları ile seferber olmuşlardır.

 

Ülkemiz bu günlerde de cephe savaşı yerine Ekonomik savaş vermektedir.Bu savaşı kazanacak irade Liderlerimizin kararlılıklarında net olarak iafde edilmektedir.

 

Büyük bir adanmışlık ve sadakatle Liderlerinin arkasında duran Mileltimiz insan için  en vazgeçilmez hak olan yaşama hakkını Vatanı  uğruna  hiçe saymışken  “Ederi Bir Dolar “ olan saldırılara asla boyun eğmeyecektir.

 

Bu savaş ne Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğanın nede Sayın Dr.Devlet Bahçelinin şahsına karşı açılmış bir savaş değildir.Bu savaş Büyük Türk Milllti ve Son Türk devleti olan Türkiye Cumhuriyetini yok etmek için  açılmış bir savaştır.Bu gerçeği bu Milletin tüm bireyleri Vicdanlarında  değerlendirmeli  ve ;
Güçten değil Vicdandan yana tavır almalıdır. 

 
Etiketler: ZAFER, AYININ, ARDINDAN, (ZAFERLER, VE, LİDERLER),
Yorumlar
Ulusal Gazeteler
Yazarlar
Puan Durumu
Takımlar
P
Av
M
B
G
O
Nöbetçi Eczane


Nöbetçi eczanlerle ilgili detaylı bilgi için lütfen tıklayın.

Haber Yazılımı