Yazı Detayı
17 Ağustos 2017 - Perşembe 13:34
 
KAŞ YAPAYIM DERKEN GÖZ ÇIKARANLAR
Mahmut Temel
mahmut.tml16@outlook.com
 
 

 14 Ağustos 2001 yılında Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip ERDOĞAN tarafından kurulan Ak Parti, kurulduğu ilk günden beri halkla bütünleşip toplumsal meselelere el atan, sürekli istikrar ve reformu hedefleyen, adalet ve ahlakı şiar edinen bir anlayışla bugünlere gelmiştir. Halkla bütünleşmesi ve edindiği ilkeler neticesiyle 16 yıl boyunca girdiği her seçimden alnının Akıyla çıkmayı başarmıştır.

 

Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın 16 Nisan Halk oylaması sonucu siyasi parti serbestliği neticesiyle kurucusu olduğu partisine 3 yıl aradan sonra tekrar Genel Başkan olarak dönüşü ile birlikte bir takım beklentiler gündeme geldi. Kendisinin de zaman zaman dile getirdiği bir takım konular bazı çevreler tarafından farklı boyutlara çekilmek isteniyor. Bu konuda özellikle Ak Partiye gönül vermiş kardeşlerimizin dikkatli olması gerekir.

 

Ak Parti geniş bir ailedir. Nasıl ki bir insan ailesinde olan meseleleri dışarda paylaşması uygunsuz bir durumsa, bir Ak Partilinin de parti içi meseleleri, sonucunu düşünmeden sosyal medyada paylaşması o denli yakışıksız bir durumdur. Ak Parti ile ilgili şikâyeti olanlar bunu aile içi yetkililerle paylaşması veya istişare etmesi gerekir sosyal medyada değil. Sağda solda: " Böyle giderse 2019 da Ak Parti biter" diyerek kâhinliğe soyunanlar gerçek Ak Partili olamazlar. Ak Parti kimsenin tahminiyle kurulmadığı gibi kimsenin tahminiyle de yıkılmaz. . Yine bir takım toplum mühendislerinin: “Ak Partiye bu seçimlerde bir ders verilmelidir” sözlerine de asla itibar edilmemelidir. Eleştirecek olan kişinin yıkıcı değil yapıcı olması gerekir. Eleştiri dozu saygı sınırlarını aştığı takdirde kimseye fayda sağlamaz tam aksine partide tahribatlara neden olur. Özellikle kongre sürecinde kırıcı, aşağılayıcı yorumlardan, itibar sarsıcı paylaşımlardan uzak durmak gerekir. Ak Parti’de kişiler değişebilir fakat önemli olan Partinin üstlenmiş olduğu misyon ve vizyondur. Bu yüzden bu bayrak yarışını kişisel hırslara kurban etmek hiçbir dava adamına yakışmaz. Mevcut teşkilatlar üzerinden Ak Partiye belden aşağı vuranlar Sayın Recep Tayyip ERDOĞAN'a asıl ihanet edenlerdir. Dediğim gibi rahatsızlık duyulan yanlış olduğu düşünülen bir durum varsa bunun paylaşılacağı yer sosyal medya değil İl teşkilatı ya da genel merkezdir.16 yıldır bu ülkeye ve millete sayısız hizmette bulunmuş, ülkeye adeta çağ atlatmış bir parti ucuz mahalle dedikodularına malzeme olacak bir parti değildir.

 

Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan gerekli konularda gerekli eleştiri ve uyarıları teşkilatlara zaten yapmıştır. Teşkilatlara ve partiye gönül verenlere düşen ise bu konularda kendi üzerine düşen payı almak, partinin kimliğine uygun davranmak ve parti içi meselelerde bütünleştirici ve uzlaştırıcı olmaktır. Toplumun Ak kadrolardan beklentisi de budur. Kongrelerden sonra görev alsın ya da almasın herkes samimi ve beklentisiz bir şekilde partiye sarılmalı, mevcut teşkilatlara destek olmalı ve Ak Parti’yi 2019 seçimlerine en güçlü şekilde hazırlamalıdır. Ülke ve millet olarak birlik ve beraberliğe ihtiyacımızın hat safhada olduğu şu günlerde kimse hiçbir meseleyi kişiselleştirmemeli, partinin menfaatlerini kendi menfaatlerinin üzerinde tutmalı ve her durumda taşın altına elini koyabilmelidir. Saflar sıkı tutulduğu taktirde fitne fesata kapılar kapatılır ve partiyi bölmek isteyenlerin hevesi kursağında bırakılır.

 

Rabbim Ak kadrolarda hizmet veren herkese memleket ve millet için hayırda yarışmayı, liderine sadakat noktasında gerekirse: “ Yürü Ulubatlım arkanda biz de varız!” diyebilmeyi, yeisse kapılmayıp, ilk günkü aşkla şevkle davasına sarılmayı nasip eylesin.

         

 

 

 
Etiketler: KAŞ, YAPAYIM, DERKEN, GÖZ, ÇIKARANLAR,
Yorumlar
Ulusal Gazeteler
Yazarlar
Puan Durumu
Takımlar
P
Av
M
B
G
O
Nöbetçi Eczane


Nöbetçi eczanlerle ilgili detaylı bilgi için lütfen tıklayın.

Haber Yazılımı