Yazı Detayı
15 Şubat 2018 - Perşembe 14:08
 
HEM “DOSTUZ – MÜTTEFİKİZ” DİYECEKSİNİZ..
Nazlı Aişe Daştan
bayburtsılagazetesi@hotmail.com
 
 

Müslüman Türk Milleti olarak, birlik içerisinde çok ilginç günlerden geçmekteyiz. Bütün sınırlarımız düşmanlarımız, ya da dost görünümlü düşmanlarla çevrilmiş bulunmaktadır. Kahraman Ordumuz – Mehmetçiklerimiz en uzun sınırımız olan Suriye’in içerisinde hain PKK, YPG, PYD, DEAŞ gibi İslam – insanlık dışı terör örgütlerini temizlemek üzere gece gündüz çarpışmakta, Şehitler vermekte, Gazilerimiz olmakta… “Neden – Niçin – Kim?..” bu soruların ağıza alınmayacağı bir süreçten geçilmektedir.. Gerçekler böyle iken, bakıyoruz ki kendisini bilmezler, ya da sütü bozuk birileri kalkıp, bu soruları ortaya atmakta, kahraman ordumuzu içeriden hançerler gibi davranışlar içerisinde bulunabilmektedirler. Bu ülke, iki günde kurulmuş, cetvellerle çizilip, “al sana” denilerek verilmiş bir ülke değildir.. Bu ülke her karış toprağında Şehit kanlarıyla yoğrularak <<Vatan>> olmuş bir ülkedir!..

 

Her karış toprağı mukaddes olan bir ülkedir Türkiye.. Türkiye Cumhuriyeti yeni kurulmuş bir ülke de değildir!.. İslam mayasıyla ortaya çıkmış olan Selçuklu’nun, Osmanlı’nın bir uzantısıdır Cumhuriyet Türkiyesi!.. Bizlere ayar vermeye çalışan ABD, AB, diğer ülkeler, çok iyi bilirler ki, Müslüman Türk Milleti birlik içerisinde bulunduğu, kendi değerlerini savunan bir lideri bulunduğu an, onun karşısında hiçbir kötü kuvvet tutunamaz!.. Bu gerçeği bizler biliyoruz ancak, “tarih”i iyi belleyen her kötü amaçlının da kavraması gerekmektedir. Kuvvetli olan, nüfusu olan, parası olan birilerinin, açıkçası ABD’nin, AB’nin, dahası düşman olan bütün bir dünya devletlerinin bir araya gelse de Türkiye’yi alt edemiyeceklerini bizler biliyoruz; onlarında bilmesi gerekir!..

 

Türkiye’nin Afrin Harekatını durdurmak isteyenlerin, Kahraman Türk Ordusu’nun daha ilerilere gitmemesini isteyen kötü huylu ülkelerin, binlerce kilometre uzaklıktan Suriye topraklarına niçin gelmiş olduklarını açıklamaları gerekir. Hem <<dostuz – müttefikiz>> diyeceksin, hem de teröristle birlik olup, karşıma çıkacaksın.. Sen bir kere “devlet” olamamışsın!.. Hiç devlet olsaydın kanlı katil teröristlere yüzlerce – binlerce tır dolusu silahı verir, onlarla birlikte görüntünüzü çektirir miydiniz.. Cizler açıktan açığa bu Ülkeyi iyi tanıyamamış, bu Millet’in değerlerini bilmeyen zavallılardan başkası değilsiniz.. Hiç kendinizi yormayın, çok yakında o korumaya aldığınız terörist ler topluluğu sizleri arkadan vurup, sizin arkadan çevirme planınızı sizin üzerinizde yerine getirmiş olacaklardır.. Hiç merak etmeyiniz bugün – yarın sizleri arkadan vurduklarında, sizler Kahraman Müslüman Türk Ordusu’ndan – Mehmetçik’ten “bizi kurtarın” diye yalvaracağınız günü bizler beklemekteyiz.. Güç – kuvvet parayla pulla değil, imanla – inanmakla olur!.. Bizim Ordumuz Peygamberi’nin izinde, inancıyla – doğruluğuyla, Adaletiyle bulunduğu yerde, ayağını attığı her yerde en güçlü olandır.. O Ordu ki, Allah’ın Adaleti’ni yaymak için, ezilmişin – itilmişin elinden tutmak için, onların çoluk çocuklarını – aile yapılarını kurtarmak için canla başla Afrin’de bulunmaktadırlar. Onlar ki, Selçuklu Türkiyesi’nin, Osmanlı Türkiyesi’nin, Cumhuriyet Türkiyesi’nin şefkatini – sevgisini, “adil yönetimi”ni oradaki zavallı Suriyeli kardeşlerimize uygulamak için o topraklarda bulunmaktadır.. Bu topraklar zaten bizler için yabancı değil.

 

Daha dün bağrımızdan kopartılmış kardeşlerimizin bulunduğu topraklardır.. Her iki tarafta bugün bile akrabalıklar sürmekte, güzel günlerde – bayramlarda birlikte sevinip, kötü günlerde ise birlikte üzülmektedir. Bizim zorumuza giden gerçekte dost olmadıklarını bildiğimiz dost(!)larımızın gerçek yüzlerini gördüğümüzden değil, sözcük oyunlarıyla, ayak oyunlarıyla, daha değişik oyunlarla köklü Türkiye Cumhuriyeti’nin, O’nun yöneticilerini, komutanlarını kandıracaklarını sanmaları durumudur.. Ey utanmazlar!.. Sizin daha dünkü devletiniz ortada yokken, sizin dedeleriniz – neneleriniz bu Yüce Milleti’in emrinde bulunmayı büyük bir onur bilirlerdi.. Yüce Türk Milleti, Kahraman Mehmetçiğin yanında – arkasında olduğu şu günlerde, hangi kötü düşünceli topluluk – ülke, ordu karşımıza çıkarsa çıksın, karşılığını fazlasıyla bulacak – görecektir. Kahraman Türk Ordusu, Başkomutanı’nın – Ordu Komutanlarının emrinde, onların gösterdiği yönde ilerlediği sürece, Başkomutanı’na, Komutanlarına, Kahraman Türk Ordusu’nun – Mehmetçiğine, inanan – onlara, onların değerleri için canlarını bile vermekten çekinmeyen Yüce Müslümen Türk Milleti olduğu sürece, bu Vatan’a kimse göz dikemez!.. Bu vatanın tek bir çakıl taşına bile elini süremez.. Bu Millet, İnşallah bütün değerleriyle barışık olarak, o değerlere bağlı olarak, yöneticilerinin gösterdiği doğru yolda daha emin adımlarla ilerleyip, kendisini anlayamamış olanlara – anlayamayanlara gerekli dersi verecektir!

 

“Zeytindalı Afrin Harekatı”nda olsun, Ordumuzun, diğer yerlerde olsun verdiğimiz bütün Şehitlerimize Allah’tan Rahmet, Kahraman Gazilerimize hayırlı şifalar dilerken, İnşallah, Cenab – ı Hakk’tan bu Milleti - ni, Habibi’nin adını taşıyan bu Ordusu - nu da korumasını diler, bütün okuyucularıma Saygılarımı sunarım.

 
Etiketler: HEM, “DOSTUZ, –, MÜTTEFİKİZ”, DİYECEKSİNİZ..,
Yorumlar
Ulusal Gazeteler
Yazarlar
Puan Durumu
Takımlar
P
Av
M
B
G
O
Nöbetçi Eczane


Nöbetçi eczanlerle ilgili detaylı bilgi için lütfen tıklayın.

Haber Yazılımı