Haber Detayı
11 Nisan 2018 - Çarşamba 13:04
 
Minik öğrencilere ağız ve diş muayenesi
Bayburt İl Sağlık Müdürlüğü tarafından İl genelinde 60 ayını doldurmuş anasınıfı öğrencileri ile ilkokul 1.- 2.- 3. sınıf öğrencilerine yönelik iki kez florürlü vernik uygulaması ve ağız diş muayenesi yapıldı.
GÜNCEL Haberi


Bayburt İl Sağlık Müdürlüğü tarafından 'Florürlü Vernik Uygulaması' kapsamında 2017-2018 eğitim öğretim yılında İl genelinde 60 ayını doldurmuş anasınıfı öğrencileri ile ilkokul  1.- 2.- 3. sınıf öğrencilerine yönelik iki kez florürlü vernik uygulaması yapılması, ayrıca uygulama öncesinde Dt. Fatma Zehra ARIKAN tarafından 1. sınıf öğrencilerinin ağız ve diş muayenelerinin yapıldı.

 

Bu amaçla Flor Vernik Uygulamasında  1.Uygulama eğitim – öğretim yılı 1. Döneminde gerçekleştirilmiş  olup,  2. Uygulama ise 09/04/2018 tarihinde başladı.

 

Bayburt'taki öğrencilere yapılan Florürlü Vernik uygulamasında amaç, öğretmen ve öğrencilerin dikkatini diş sağlığına çekebilmek, diş yapısını kuvvetlendirmek, çürüğe karşı direncin kazanılmasını sağlamak, çocuklara diş fırçalama alışkanlığını kazandırarak, diş minesini güçlendirip mevcut çürüklerin çürüme hızını azaltabilmektir. Yapılan eğitimlerde ağız ve diş sağlığının önemi ve bu konuda doğru tutum ve davranışın geliştirilmesi hedeflenmektedir.

 

İl Sağlık Müdürlüğü tarafından farkındalık için uygulama yapılan tüm öğrencilere diş Fırçası, diş Macunu ve kalemlik hediye edilmiştir.

Kaynak: Editör: BEŞİR KELLECİ
 
Etiketler: Minik, öğrencilere, ağız, ve, diş, muayenesi,
Haber Videosu
Yorumlar
Ulusal Gazeteler
Puan Durumu
Takımlar
P
Av
M
B
G
O
Nöbetçi Eczane


Nöbetçi eczanlerle ilgili detaylı bilgi için lütfen tıklayın.

Haber Yazılımı