Haber Detayı
07 Mart 2018 - Çarşamba 19:31
 
Kahraman'dan seçim öncesi önemli açıklamalar!
Bayburt Madeni Sanatkarlar Esnaf Odası Başkanlığı için adaylığını açıklayan Muharrem Kahraman, yarın gerçekleşecek seçim öncesi açıklamalarda bulundu.
YEREL Haberi


Oda başkanlığına aday olma nedenlerini açıklayan Kahraman, “Bizim bu odaya aday olmamızın en büyük sebebi şu anda esnafın birlik ve beraberlik içerisinde olmayışı. Hep birlikte hareket etmek için, esnafın dertlerine sorunlarına hep birlikte çare bulmak için aday olduk.” dedi.  

 

Mevcut yönetimi de eleştiren Kahraman, “Mevcut yönetimin çok büyük eksiklikleri var. Şu anda esnafımız sahipsiz kaldı. Şu anki yönetim 4 yıldır bir kez olsun gidip esnafın sıkıntısını dinlemedi. Mevcut yönetimin şu anda tekrar aday olması da düşündürücü. Bizim önceliğimiz tespit ettiğimiz sıkıntılara acile çare bulmak. Güzel de bir yönetim listesi oluşturduk. Olabildiğince genç, çalışkan her türlü ıkıntıların üstesinden gelebilecek bir yönetim kurduk. Biz bu işe Allah nasip ederse talibiz.” ifadelerini kullandı.  

 

“Bayburt esnafına hiçbir zaman imkan tanınmıyor”

 

En çok önem verdikleri konunun Bayburt’a yapılan yatırımlardan esnafın yararlanmasını sağlamak olacağını sözlerine ekleyen Kahraman, 

 

“Bizim önem verdiğimiz konuların biri de Bayburt’a yapılan yatırımları esnafımıza yönlendirmek olacak. Bayburt’taki kurum kuruluşlarla bir bir görüşmeler yapacağız. Yapılacak işlere talip olduğumuzu söyleyeceğiz. Yani dışarıdan Trabzonlu geliyor demir işini yapıyor. Erzurumlu geliyor marangoz işini yapıyor. Bizim esnafımızın özellikle kış aylarında beli bükülüyor. Biz bunları dile getirdiğimizde genel ‘Bayburt esnafından bir şey olmaz’ damgası vuruluyor. Halbuki Bayburt esnafına hiçbir zaman imkan tanımıyor. Bizim için önemli olan yapılan yatırım Bayburt’ta kalacak. Bayburt’un esnafı bundan yararlanacak.”

 

“Zirai makineler fabrikası projesi”

 

Sanayi esnafının sesi olmak için yola çıktıklarını ve birleştirici olacaklarını kaydeden Kahraman şunları sözlerine ekledi: 

 

“Biz sanayi esnafının sesi olacağız. Birleştirici olacağız. Bayburt’ta iki tane sanayi var ikisinden de ayrı ses çıkıyor. İstişare yok, esnaf esnafla iletişim kuramıyor. Bunu kuracak kişilerde umursamıyor. Normalde bizim odamız bu sorunları görüp, çözüm getirmesi lazım. Ama bizim başkanımız ortalıkta görünmüyor. Ama biz Allah nasip eder gelirsek bütün kurumları gezerek oda başkanının kim olduğunu tanıtacağız. Yapacağımız diğer bir şeyde esnafımız için ortak üretim alanları oluşturmak olacak. Eğer yapabilirsek tıpkı taş fabrikası gibi zirai aletler fabrikası gibi bir proje geliştireceğiz.”

 

 

Kaynak: Editör: BEŞİR KELLECİ
 
Etiketler: Kahraman'dan, seçim, öncesi, önemli, açıklamalar!,
Haber Videosu
Yorumlar
Ulusal Gazeteler
Yazarlar
Puan Durumu
Takımlar
P
Av
M
B
G
O
Nöbetçi Eczane


Nöbetçi eczanlerle ilgili detaylı bilgi için lütfen tıklayın.

Haber Yazılımı