Haber Detayı
04 Ekim 2018 - Perşembe 17:02
 
Gönüllü gençlerden anlamlı kampanya
Bayburt’ta bir grup gencin kendi aralarında başlattıkları kampanya kapsamında toplanan kırtasiye malzemeleri köy okullarındaki ihtiyaç sahibi 30 öğrenciye ulaştırıldı.
EĞİTİM Haberi


Bayburt’ta bir grup genç anlamlı bir kampanyaya imza attı. Başlattıkları projeyle ihtiyaç sahibi öğrencilere ulaşmayı hedefleyen gençler, bu kapsamında çeşitli kırtasiye malzemeleri toplayarak bu malzemeleri köy okullarındaki çocuklara ulaştırıyor. Grup üyeleri ilk etapta 30 öğrenci için topladıkları defter, kalem, kitap gibi kırtasiye malzemelerini köy okullarında ihtiyacı olan öğrencilere teslim etti. 

 

“Amacımız yüzlerce öğrenciye ulaşmak”
Grup üyelerinden Ali Kahraman, yaptığı açıklamada, grubun 10 kişiden oluştuğunu ve ilk etapta 30 kişiye ulaştıklarını kaydetti. 
Bayburt’un en ücra köylerdeki ihtiyaç sahibi öğrencilere bile ulaşarak destek olmak istediklerini anlatan Kahraman,  "Amacımız köy okullarındaki yüzlerce öğrenciye ulaşmak. Devletimiz bütün okullara gereken desteği yapıyor. Biz de bir grup gönüllü olarak kendimizce destek olmak istiyoruz.  Köydeki bütün ihtiyaç sahibi kardeşlerimize eğitim yardımında bulunmaya çalışıyoruz. Grubumuzun içerisinde köy okullarında okuyup doktor, mühendis, öğretmen, gazeteci, bankacı gibi meslek sahibi olan arkadaşlar var.  O yüzden böyle bir proje başlattık inşallah devamı da gelecek.” 

 

 "Çocukların yüzünde umut ve mutluluğu görüyoruz"
Grup üyelerinden Ahmet Kırmızıoğlu ise köy çocuklarına yardım etmek amacıyla çalışmaya katıldığını söyledi.
Devletin birçok konuda okulların ihtiyaçlarını karşıladığını dile getiren Kırmızıoğlu, "Biz de elimizden geldiğince bir şeyler yapmaya çalışıyoruz. Çalışmalarımız devam edecek. Öğrencilerin yüzündeki mutluluğu, umudu gördükçe daha çok şeyler yapmak istiyoruz. Bu yola ilk kez çıktık ve büyük bir heyecanla başladık. Grup olarak çok mutluyuz." dedi.

 

“İnşallah daha fazla çocuğu sevindirme imkanımız olur”
Daha fazla çocuğu sevindirmek istediklerini ifade eden Lütfullah Erdemir de “Biz bu işte sadece aracıyız amacımız geleceğimiz olan çocuklarımızın mutluluğu. Bu süreçte maddi ve manevi olarak bizi destekleyen yanımızda olan herkese çok teşekkür ederiz. İnşallah daha fazla çocuğu sevindirme imkanımız olur.” dedi. 

 

Grup üyelerinin getirdiği kırtasiye malzemelerini alan öğrenciler ise büyük sevinç yaşadı.

 

Kaynak: Editör: BEŞİR KELLECİ
 
Etiketler: Gönüllü, gençlerden, anlamlı, kampanya,
Haber Videosu
Diğer Fotoğraflar


Yorumlar
Ulusal Gazeteler
Yazarlar
Puan Durumu
Takımlar
P
Av
M
B
G
O
Nöbetçi Eczane


Nöbetçi eczanlerle ilgili detaylı bilgi için lütfen tıklayın.

Haber Yazılımı