Haber Detayı
10 Eylül 2018 - Pazartesi 11:17
 
Fen Lisesi Bayburt'un gururu oldu
2018 Yılı üniversite sınavları sonrası yerleştirme işlemleri tamamlandı. Bayburt Fen Lisesi öğrencilerinin yerleştiği bölümler dikkat çekerken, 2004 yılında kurulan lise, bir kez daha Bayburt’un gururu oldu.
EĞİTİM Haberi


Fen Lisesi’nden bu yıl mezun olan 36 öğrenci, özellikle mühendislik, tıp, eczacılık, hukuk ve diş hekimliğinde Türkiye’nin sayılı üniversitelerine girmeyi başardı.

 

Çeşitli puan türlerinde Türkiye derecesi yapan öğrencilerinin bulunduğunu belirten okul müdürü Ali Şahin,  

 

“Çocuklarımız çok iyi üniversitelere yerleştiler. Eşit ağırlık puan türünde Türkiye 44.’sü olan bir öğrencimiz var. Koç Üniversitesi Hukuk Fakültesi’ne yerleşti. Yine Koç Üniversitesi Elektrik Elektronik Mühendisliği Bölümünü kazanan öğrencilerimiz var. Bunun dışında 6 tane tıp 5 tane diş hekimliği, 5 tane hukuk, diyetisyenlik, fizyoterapistlik gibi, eczacılık gibi bir çok iyi üniversitelere yerleştiler” dedi.

 

“Gayret ettiler emeklerinin karşılığını aldılar”

 

Öğrencilerin sınav maratonu boyunca büyük gayret gösterdiğini ve bunun sonucunda karşılığını aldıklarını vurgulayan Şahin,

 

“Öğretmenlerimizin bu başarıda oldukça büyük etkisi var. Onun dışında bizler okul idaresi olarak çocuklara rehberlik yapmaya çalıştık. Onların önünü açmaya, bir takım etkinliklerle onları motive etmeye çalıştık. Ama yükün büyüğünü, emeğin çoğunu öğrencilerimiz harcadılar ve hak ettikleri istedikleri, üniversiteleri kazandılar. Kendilerine bundan sonraki yaşamların başarılar diliyoruz.”

 

“Bir çok öğretmenimiz sıcak çay içemedi”

 

Okuldaki öğretmen öğrenci arasındaki ders ilişkisinin sadece ders saatlerinde değil teneffüslerde ve hafta sonları da sürdüğünü sözlerine ekleyen Şahin sözlerini şöyle tamamladı:

 

“Her yıl, her dönem birbirinden farklı öğrenci kitlesi okulumuza geliyor. Bu yıl mezun ettiğimiz öğrenciler önceki yıllara göre biraz daha donanımlı olarak gelmişlerdi bize. Bizde okul olarak onların bilgi birikiminin üzerine bir şeyler daha ilave ederek hayalini kurdukları mesleklere, üniversitelere ulaşmalarını sağladık. Öğretmenlerimiz özverili olarak çalıştılar. Mesela teneffüslerde bizim bir çok öğretmenimiz sıcak çay içemedi. Çocukların sorularını çözerken geçen sürede çaylarını içemeden tekrar derslerine gittiler. Bunun dışında öğrencilerimiz de büyük fedakarlıklar yaptılar. Gezip tozmadılar. Bir çok akranlarının yaptıkları sosyal etkinliklere katılmadılar ve hayal ettikleri üniversitelere yerleştiler.”

Kaynak: Editör: BEŞİR KELLECİ
 
Etiketler: Fen, Lisesi, Bayburt'un, gururu, oldu,
Haber Videosu
Diğer Fotoğraflar


Yorumlar
Ulusal Gazeteler
Yazarlar
Puan Durumu
Takımlar
P
Av
M
B
G
O
Nöbetçi Eczane


Nöbetçi eczanlerle ilgili detaylı bilgi için lütfen tıklayın.

Haber Yazılımı