Haber Detayı
06 Kasım 2018 - Salı 14:19
 
Elçi: 'İnsanın olduğu her yere ulaşıyoruz'
Bayburt İl Genel Meclisi Kasım ayı toplantıları başladı.
GÜNCEL Haberi


İl Genel Meclis Salonunda, Meclis Başkan Yusuf Elçi başkanlığında gerçekleştirilen   toplantıya, İl Genel Meclisi Üyelerinin yanı sıra İl Özel İdaresi Genel Sekreter Yardımcısı Ensar Yerlikaya  ve birim müdürleri katıldı. 


Kasım ayı boyunca devam edecek toplantılarda İl Özel İdaresi’nin 2018 yılında gerçekleştirdiği yatırımlar ele alınırken 2019 yılında gerçekleştirilecek olan yatırımlar da masaya yatırılıyor. 

 

Toplantılarda ele alınan konularla ilgili gazetemize bilgi veren Meclis Başkanı Elçi, 

 

“2019 yılı yatırım programımıza biz Perşembe günü başladık. Bu ay inşallah yatırım ve bütçeyi görüşeceğiz. Biz taslak bütçemizi komisyona gönderdik. Arkadaşlar orada çalışacaklar. Şu an itibariyle şubelerimizin 2018 yılında yaptıklarını ve 2019’da yapacaklarımızı şube şube görüşüyoruz” dedi. 

 

2019 sonunda köylerdeki eksiklikler yüzde 90 tamam!

 

Yapılan toplantılarla  yatırımlarda eksik kalan kısımların tamamlanmaya çalışıldığını aktaran Elçi, 2018 yılında gerçekleştirilen yatırımlar hakkında da bilgi verdi. Elçi şunları kaydetti: 

 

“Buradaki görüşmelerimizde eksik kalan kısımlarımızı mutlaka tamamlamaya çalışıyoruz. Biz yatırım programı yaparken tahmini olarak yapıyoruz. Sonuç itibariyle bu tahminlerimizin gerçekleşmesi o yıl sonu itibariyle belli oluyor. Bizim bu sene 2018 yılı yatırım programında arzu ettiğimiz bir seviyeye geldiğimiz söylemeyiz. Ama yine de çok ciddi çalışmalar yapıldı. Köylerimizdeki eksikler giderilmeye çalışıldı. Allah nasip ederse 2019’da bittiğinde köylerimizdeki eksiklikleri yüzde 90 oranında tamamlamış olacağız. Yani köylerdeki altyapı, üstyapı, köy içi düzenlemeleri hatta daha da ileriye gidildi. Belki Türkiye’de bir çok vilayette yoktur biz köylerdeki çöpleri alıyoruz. İçme sularının depolarını temizliyoruz, klorlama cihazları takıyoruz. Köylerdeki vatandaşlarımızın yaşam standartlarını yükseltmeye çalışıyoruz. Bütün köylerimizde çocuk parkları kurduk. Telefonun çekmediği köylerimizi çok asgariye indirdik.” 

 

Köy durakları yapılacak

 

2019’da köylerde bir çok yeni projenin de uygulanacağını sözlerine ekleyen Elçi özellikle köylerden taşımalı sistemle eğitim gören öğrenciler için köy durakları yapacaklarını ifade ederek, “Bizim 2019’da çalışmaya devam edeceğiz şu anda köylerimizdeki çocuklarımızın okullara giderken taşımalı sistem olduğu için sabahları soğuk havalardan korunmaları adına inşallah köy durakları da yapacağız. İlçelerimizde başladı bu merkezi köylerimize de yapacağız. İnşallah köylerdeki vatandaşlarımız şehirdeki yaşamda olan imkanlardan faydalanacak.” şeklinde konuştu. 

 

“İnsanın olduğu her yere ulaşıyoruz”

 

Özel idarenin diğer kamu kurumlarıyla koordineli olarak çalıştığının altını çizen elçi, “Dün kanalizasyon ve imar müdürlüklerimizin 2018 ve 2019 yatırımlarını görüştük. Bugün yol şube müdürlüğümüzün 2018 de yaptıklarını görüştük, yarın 2019’da yapacağı yatırımları görüşeceğiz. Daha sonra bizim diğer il müdürlükleriyle ilgili de çalışmalarımız var. Özel idare sadece köylere hizmet etmiyor 6-7 il müdürlüğünün işleri de özel idarenin bünyesinde yürüyor. Özellikle şu anda milli eğitim bizim olmazsa olmazımız. Milli eğitimin bütün işleri aşağı yukarı bizim üzerimizden yürüyor. Yine askeriyenin bazı işleri var bizim üzerimizden yürüyor. Sağlık müdürlüğü, kültür turizm müdürlüğünün bazı önemli projeler var bizim üzerimizden yürüyor. Tabi bunları yürütürken bizim ekiplerimizde bir gayret var eksiklerimiz olsa da iyi niyetli bir şekilde bunları yürütmeye çalışıyoruz. 
İnşallah 2019’da daha güzel işler yapacağız. Önümüzdeki yılda inşallah köylerimizdeki işlertimiz yapmayı sürdüreceğiz. İş biter mi bitmez. Bizim çıkış noktamız şu; ‘İnsanı yaşat ki, devlet yaşasın.’ İnsanın olduğu her yere ulaşıyoruz. Burada nüfus az burada çok diye düşünmeden hepsine ulaşmaya çalışıyoruz.” Diye konuştu 

Kaynak: Editör: BEŞİR KELLECİ
 
Etiketler: Elçi:, 'İnsanın, olduğu, her, yere, ulaşıyoruz',
Haber Videosu
Diğer Fotoğraflar


Yorumlar
Ulusal Gazeteler
Yazarlar
Puan Durumu
Takımlar
P
Av
M
B
G
O
Nöbetçi Eczane


Nöbetçi eczanlerle ilgili detaylı bilgi için lütfen tıklayın.

Haber Yazılımı