Haber Detayı
16 Ağustos 2018 - Perşembe 21:25
 
Bu takıma hep birlikte sahip çıkalım
Bayburt İl Özel İdare Spor Yeni Sezon Kombine Kart Tanıtım Programında konuşan Bayburt Valisi Ali Hamza Pehlivan, tüm Bayburtlulara çağrıda bulunarak, “Gelin bu takımıza hep beraber sahip çıkalım, bu yolda hep beraber yürüyelim. Bu yükü hep birlikte kaldırırsak inanıyorum ki, takımımızın hedeflerine ulaşması da o kadar kolay olacaktır” dedi.
SPOR Haberi


Yeni Şehir Parkı’nda düzenlenen programda yeni sezon kombine kartın tanıtımı gerçekleşti. 

 

Buradaki törene Vali Pehlivan’ın yanı sıra Bayburt İl Özel İdarespor Başkanı İsmail Özbek, Belediye Başkan yardımcısı Şahin Kızılarslan, AK Parti İl Başkanı Fatih Yumak, AK Parti Tuzla İlçe Başkanı Suat Durak, ilçe kaymakamları, tüm kamu kurum müdür ve amirleri, Bayburt İl Özel İdare  yönetim kurulu üyeleri katıldı. 

 

Törende konuşan Bayburt valisi Ali Hamza Pehlivan, takımda bir geçiş süreci yaşandığına işaret ederek şunları ifade etti:

 

“Takımımız son dönemde bir geçiş süreci yaşıyor. Yaklaşık 6 yıldır takımın sponsorluğunu üstlenen Bayburt Grup’un sponsorluğunu nihayetlendirmesi neticesinde Bayburt İl Özel İdare Spor olarak yola devam etmesi gerekti. Bayburt Grup’a bugüne kadar ki emeklerinden dolayı teşekkür ediyorum. Bizler bu geçiş süreci yaşanırken elbette başta ilin valisi olarak kendim, belediye başkanımız, il başkanımız tüm kurumlar olarak bir araya geldik ve bir yol haritası belirledik. Zamanımızda kısıtlı olduğu için çok çabuk hareket etmemiz gerekiyordu. İlk etapta bir bütçe oluşturup takımımızın lige hazırlanması, hocasının, futbolcusunun belirlenmesi gerekiyordu. Bu süreci çok hızlı bir şekilde işlettik. İstişare toplantıları yaptık. Bu istişare toplantıları neticesinde kulübün bir başkanının olması, bir yönetiminin olması gerektiği zaten ortaydı ve nihayetinde Ersoy Özbek bey kulübümüzün yeni başkanı oldu.  Tabi yönetim oluşturuldu. Hızlı bir şekilde transferler yapılması gerekiyordu onlar gerçekleştirildi. Ve biz gerekli kaynağı da Bayburt olarak, Bayburt’ta görev yapanlar ve Bayburt’ta ticaretle iştigal edenler bir gayret ortaya koysun yaklaşımıyla bir bütçe oluşturduk ve ilk adımı atabildik. Tabi bu devam eden bir süreç. Takımımız 3. Ligde mücadele ediyor ve belli ölçüde giderleri olan ve olacak bir sürecin içerisindeyiz.”

 

“Biz bu takımı şehir takımı yapmak istiyoruz”

 

Bu takımı şehir takımı yapmak istediklerini vurgulayan Vali Pehlivan, bunun için tüm Bayburtluların elini taşın altına koyması gerektiğini belirterek şunları aktardı: 

 

“Burada uygulamamız şöyle olacak; madem biz bu takımı şehir takımı yapmak istiyoruz. Bunu sağlamanın yolu da sadece bir esnaf iki esnaf değil herkesin bu takıma sahip çıkmasını bir şekilde teşvik etmek ve bu teşvikin sonucunda da gerekli desteği sağlamak. Bunun en basit yolu da bilet satın almak yoluyla olur. O yüzden ben ilk günden dedim ki, bende eşim ailemle birlikte bireysel katkımızı ortaya koyalım ve bu bütün kamuda çalışan ve diğer arkadaşlarımıza da örnek olsun ve ‘damlaya damlaya göl olur’ mantığından hareketle kendimizde bir havuz oluşturalım.”

 

Gelin bu takımıza hep beraber sahip çıkalım

 

 Bayburtlulara şehirlerinin takımına sahip çıkmaları için çağrıda bulunan Vali Pehlivan, “Ben bütün kamu görevlilerimize bütün Bayburtlu hemşerilerimize buradan bir çağrı yapmak istiyorum. Gelin bu takımıza hep beraber sahip çıkalım bu yolda hep beraber yürüyelim. Futbol bir kitler sporu, sporun bütün diğer alanlarını önemsiyoruz. Futbolunda bu alanda kitleleri daha çok sürükleyen bir spor dalı olduğunu biliyoruz. Ama bir o kadarda meşakkatli bir alan olduğunun da farkındayız. Bu yükü hep birlikte kaldırırsak inanıyorum ki, takımımızın hedeflerine ulaşması da o kadar kolay olacaktır.” diye konuştu.  

 

Özbek: “Takımı bütün Türkiye’deki Bayburtluların sahiplenmesi için böyle bir uygulama yaptık”

 

Kulüp Başkanı İsmail Özbek ise, yönetim kurulunu belirlerken Bayburt dışında da üye yaptıklarını belirterek şunları söyledi: 
“Bugüne kadar takıma katkısı olan herkese teşekkür ediyorum. Bundan sonra bu şehrin bu takıma sahip çıkmasını istiyoruz. Bu şehir hep beraber bir birliktelik içerisinde olursa Erzurum örneğinde olduğu gibi her yıl bir üst lige çıkma becerisini gösterecektir. Herkesin bu takıma sahip çıkmasını ve kombine kartı almasını istiyoruz. Yönetimimizin yarısını İstanbul’daki büyüklerimizden, dostlarımızdan yaptık ki onlarda bu takıma sahip çıksınlar. Takımı bütün Türkiye’deki Bayburtluların sahiplenmesi için böyle bir uygulama yaptık.”

 

Yumak: “Tüm Bayburtluların bu takıma sahip çıkması gerekiyor”

 

Sadece Bayburt’ta yaşayan vatandaşların değil tüm Bayburtluların bu takıma destek olması gerektiğini dile getiren AK Parti İl Başkanı Fatih Yumak ise şunları kaydetti: 

 

Sadece Bayburt’ta yaşayan hemşehrilerimiz değil, aynı zamanda gurbetteki hemşehrilerimizin de yanı tüm Bayburtluların bu takıma sahip çıkması gerekiyor. Ben ateşten gömleği giyen teklifimizi kabul eden Ersoy Özbek başkanımıza çok teşekkür ediyorum. Bu önemli bir sorumluluktu kendisi bu sorumluluğu yüklendi. Tüm yönetim kuruluna teşekkür ediyorum. Bizlerde hep birlikte gereken gayreti göstereceğiz. Türkiye genlinde ve yurt dışında çeşitli organizasyonlar yaparak tüm Bayburtluları bu takıma sahip çıkmaya davet edeceğiz.”

 

Konuşmaların ardından Vali Pehlivan ve İl Başkanı Yumak kendileri ve aileleri için şeref tribününden kombine kart ve forma satın aldı. 

 

Şeref tribünü 500, diğerleri 250 tl

 

Öte yandan kombine kartların fiyatı da belirlendi. Buna göre Şeref Tribünü 500 tl, diğer tribünler ise 250 tl bedelle satılacak.  

 

Programın tamamını aşağıdaki videodan izleyebilirsiniz...

Kaynak: Editör: BEŞİR KELLECİ
 
Etiketler: Bu, takıma, hep, birlikte, sahip, çıkalım,
Haber Videosu
Diğer Fotoğraflar
Yorumlar
Ulusal Gazeteler
Yazarlar
Puan Durumu
Takımlar
P
Av
M
B
G
O
Nöbetçi Eczane


Nöbetçi eczanlerle ilgili detaylı bilgi için lütfen tıklayın.

Haber Yazılımı