Haber Detayı
10 Mayıs 2018 - Perşembe 12:29
 
Bayram güven tazeledi
Ankara Bayburt Kültür ve Yardımlaşma Derneği’nin 5. olağan kongresinde üyelerin tamamının desteğiyle Adnan Bayram yeniden başkan seçildi.
GÜNCEL Haberi


Dernek binasında yapılan kongrede Ankara’da bulunan Köy dernekleri ve Karadeniz dernekleri’nin yöneticilerinin Adnan Bayram’a tam destek verdikleri kongrenin divan başkanlığını Emekli Albay Atilla Güler’in yaptı.

 

Yapılan kongrenin ardından tekrar başkanlığa seçilen Adnan Bayram yaptığı konuşmada derneğin çalışmaları ve faaliyetleri hakkında bilgiler verdi.

 

Ankara’daki öğrencileri dernek bünyesinde aktif hale getirmeye gayret ettiklerini ve öğrencilere burs, ailelere de önemli ölçüde yardımlar yapıldığını belirten Bayram şunları söyledi; “Önümüzdeki dönemlerde burs ve aile yardımlarının artırılması için gerekli çalışmaları sürdüreceğiz. Derneğimiz bünyesinde iki yıldır el sanatları ve Türk müziği kursları devam ettiriyoruz. Bundan böyle bu faaliyet devam edecektir. Bu kursların sonunda el sanatları sergisi açıldı ve Türk Müziği ve Cumhuriyet coşkusu konserleri düzenlendi. Derneğimiz Bayburtumuzun tanıtımı için “Bayburt’un Sesi” dergisini çıkarmaktadır. Hemşehrilerimizle oluşturduğumuz  birlik, beraberlik ve dayanışmamızı daha da güçlendirerek yolumuza devam etmek için oluşturduğumuz Ankara Bayburt Dernekleri Platformunu daha da güçlendirmek adına çalışmalarımız devam edecektir.

 

“Bürokrasi gücümüzü artıracağız”

 

Dernek yönetimi olarak Bayburt’a hizmet yolunda özverili olarak her zaman olduğu gibi çalışma gayreti içinde olunmuştur. İlimize yapılması gereken yatırımların artırılması, istihdama ve üretime yönelik projelerin hayata geçirilmesi ve bürokraside gücümüzün daha da geliştirilmesi konusunda taleplerimizi her ortamda dile getirdik ve getirmeye de devam edeceğiz.

 

Son yıllarda daha da belirginleşen ülkemizde istikrarın bozulmasına yol açan emperyalizmin saldırıları ve girişimleri, ilimizin de ekonomisinde olumsuz etkiler yaratmış ve uygulanan politikalar da hemşerilerimizin göç etmesine ve dolayısıyla nüfusumuzun azalmasına yol açmıştır. Bu olumsuz gelişmeler neticesinde ilimizin milletvekili sayısı da 2 iken 1’e düşmüştür.

 

Bugüne kadar yaptığımız çalışmaları tam anlamıyla yeterli görmediğimizi, önümüzdeki yıllarda dernek yönetimi organlarında görev almış veya almamış olalım, derneğimizin tüm STK’lar ve sivil inisiyatif alanlarında çok önemli bir yeri olduğunu ve daha çok yapacağı etkinliklerin olduğuna inanıyor, hemşerilerimizin maddi ve manevi katkılarının önemli olduğunu tekrar vurgulayarak derneğimize gösterdiğiniz ilgi ve desteklerinizden dolayı hepinize teşekkür eder, saygılar sunarım.”

 

Ankara Bayburt Kültür ve Yardımlaşma Derneği’nin olağan kongresinde 5. kez seçim kazanan Adnan Bayram başkanlığında oluşan Yönetim Kurulundaki isimler şöyle:

 

Aydın Temuçin

 

Yaşar Daştan

 

Celil Kartal

 

Yakup Aksoy

 

Cavit Yıldırım

 

Yüksel Kaymak

Kaynak: Editör:
 
Etiketler: Bayram, güven, tazeledi,
Haber Videosu
Yorumlar
Ulusal Gazeteler
Yazarlar
Puan Durumu
Takımlar
P
Av
M
B
G
O
Nöbetçi Eczane


Nöbetçi eczanlerle ilgili detaylı bilgi için lütfen tıklayın.

Haber Yazılımı