Haber Detayı
01 Eylül 2016 - Perşembe 11:21
 
Bayburt'tan Afrika Müslümanlarına yardım eli
YAŞAM Haberi


 

Müslüman Dilendirmezler Cemiyeti, her yıl olduğu gibi bu yıl da, yaklaşan Kurban bayramında vekâlet yoluyla derneğe bağışlanacak kurbanları Etiyopya, Azerbaycan, Sudan, Lübnan ve Suriye gibi belirli ülke ve bölgelerde keserek ihtiyaç sahiplerine ulaştırılacak.

 

Kurban fiyatları ülkelere göre belirlendi

 

4 yıldır Bayburt ve diğer şehirlerde Kurban organizasyonu yapan Müs-Der, ülke ve bölgelere göre kurban bedelleri oluşturarak hayırseverlere diledikleri ülke ve bölgeden tercih yapma fırsatı sunuyor.

 

2015 yılında binlerce aileye kurban hissesi ulaştıran cemiyet, 2016 yılı için daha çok kurban hissesiyle birçok yetime ve muhtaca ulaşmayı hedeflemektedir. 

 

Müs-der Başkanı Adil KACIR 2016 kurban çalışması hakkında şu açıklamayı yaptı: cemiyetimiz kuruluşunu yaptığımız yıldan beri yurt iç ve yurt dışı çalışmalarını genişleterek sürdürüyor. Ülkemizin birçok şehrinde kurban çalışması yaparken, birçok ülkede de hayır köprüleri kurmaya, ülkemizin şefkat ve merhamet elini mazlum ve mağdur coğrafyalara ulaştırmaya devam ediyoruz. Bu yıl yapacağımız çalışmaları özellikle daha çok önemsiyoruz. 

 

Ülkemizi 15 Temmuz ihanet sarmalıyla kendi sınırları içerisine çekerek hapsetmek, boğmak isteyen küresel çeteye ve taşeronlarına inat, dünyanın tüm mazlum halklarına ulaşmaya, ellerinden tutmaya ve hayır dualarını almaya devam edeceğiz.

 

 15 Temmuz ihanet girişimini gerçekleştiren güçler, hükümet değişimiyle birlikte, ülke içerisinde iç savaş çıkartmayı, Türkiye’yi  kendi iç sorunlarıyla uğraşmaya sevkederek dünya Müslüman ve mazlumlarıyla iletişimlerini kesmeyi hedefliyordu. Halkımızın feraset ve dirayetiyle bu tehdidi milletçe bertaraf ettik. İnşallah tüm terör çetelerinin de üstesinden gelecek ve bu ülkeyi teslim etmeyeceğiz. Bu sürecin bir başka amacının da; Türkiye’yi iddiasından, hedeflerinden ve uluslar arası projelerinden geri çevirmek olduğunu düşünüyoruz. Ülkemizi 15 Temmuz ihanet sarmalıyla kendi sınırları içerisine çekerek hapsetmek, boğmak isteyen küresel çeteye ve işbirlikçi taşeronlarına inat, dünyanın tüm mazlum halklarına ulaşmaya, ellerinden tutmaya, gönüllerine dokunmaya ve hayır dualarını almaya devam edeceğiz. Şunu herkes bilmeli ki; millet olarak davamızdan ve iddiamızdan asla vazgeçmeyecek daha çok çalışarak  “Yaşanabilir Yeniden Büyük Türkiye’yi kuracağız.

 

Kurban hisse bedelleri:

 

Asya ve Afrika için 375 TL olarak belirlenen Kurban bedelleri, Balkanlar için 625 TL, Türkiye için 700 TL ve Filistin/Gazze için 800 TL olarak belirlendi.
 
 

Bölgelerde neler yapılacak?

 

Yeryüzünün dört bir tarafına Kurban vekâletleriyle gidecek olan Müs-Der Ekipleri, öncelikle vekâlet yoluyla bağışlanan Kurbanları keserek muhtaca ulaştıracaktır. Asıl olarak bağışçılarımızın selamını, muhabbetini ve kardeşliğini gönülden gönüle taşıyarak farklı coğrafyalardaki kardeşlerimize umut olacaklardır.
Birçok ülkede ve farklı bölgelerde ekiplerimizi dört gözle bekleyen kardeşlerimize destek olunacak, yaşam koşullarının iyileştirilmesine katkı sağlanacak. Ülke ve Bölgelerin ihtiyaçlarına  yönelik çalışmalar yapılacak.
Eğitim kurumları, sağlık evleri, meslek edindirme kursları, yetimhaneler, cami ve mescitler ziyaret edilecek, Kardeş aileler ziyaret edilerek gönül köprüleri kurulacak inşallah.
 

Kurban organizasyonunun yapılacağı ülkeler

 

Anadolu’dan Balkanlara Asya’dan Afrika’ya Ortadoğu’dan Kafkaslara ihtiyaç sahipleri ve yetimlere ulaştırılacak kurbanlar başta Türkiye olmak üzere, AFGANİSTAN, ARAKAN, AZERBEYCAN, BANGLADEŞ, BOSNA, ETİYOPYA, GAZZE, LÜBNAN, PAKİSTAN, SOMALİ, SUDAN, SURİYE
 

Kurbanların Kesimi

 

Uzmanlarımızca kurban olma özelliğine uygun hayvanlar İslami usullere uygun olarak satın alınır. Ekiplerimiz ihtiyaç sahiplerine kurban etlerini elden ulaştırır. Kurban kesimlerinin gerçekleştiği mesaj yoluyla vekâlet sahiplerine ulaştırılır.
 

Nasıl Bağış Yapılır?

 

Online olarak bağış yapmak için;  muslumandilendirmezler.org tıklayınız.
Banka yolu ile (ziraat bankası ıban no: TR390001000245 65596829 5001)
ve Dernek merkezimize gelerek elden bağış yaparak.

Kaynak: Editör: BEŞİR KELLECİ
 
Etiketler: Bayburt'tan, Afrika, Müslümanlarına, yardım, eli,
Haber Videosu
Yorumlar
Ulusal Gazeteler
Yazarlar
Puan Durumu
Takımlar
P
Av
M
B
G
O
Nöbetçi Eczane


Nöbetçi eczanlerle ilgili detaylı bilgi için lütfen tıklayın.

Haber Yazılımı