Haber Detayı
07 Mayıs 2018 - Pazartesi 21:48
 
Bayburt'ta MHP’nin adayı belli oldu
Bayburt’ta Milliyetçi Hareket Partisi (MHP)’nin Bayburt'tan milletvekili adayı belli oldu.
SİYASET Haberi


MHP İl Başkanı Bekir Kasap, 24 Haziran’da gerçekleştirilecek seçimlerde  8 kişinin partilerine Bayburt’tan milletvekili aday adaylığı için müracaat ettiğini ancak bu yıl farklı bir sistem devreye soktuklarını belirterek aday adaylığı sürecini bir kişiyle yürüteceklerini söyledi. Kasap bu kişinin de İdris Aydın olduğunu açıkladı. 

 

MHP İl Başkanlığı’nca aday adayı tanıtma programı düzenlendi. Parti binasında düzenlenen programa İl Başkanı Bekir Kasap, Aydıntepe Belediye Başkanı Haşim Şentürk, Aday Adayı İdris Aydın ve partililer katıldı. 

 

Burada açıklamalarda bulunan Kasap, seçimlerde birinci önceliklerinin cumhurbaşkanı ikincisinin ise milletvekili seçimleri olduğunu kaydetti. 

 

21 Mayıs’ta kesin adayın belli olacağını hatırlatan Kasap, bu seçimlerde zaman kaybetmemek adına Bayburt’a has bir sistem yaptıklarını ifade ederek şunları kaydetti: 

 

“Biz bu defa Bayburt’un makus talihini bozmak için sahadayız. Tüm teşkilat birimlerimizle birlikte biz Bayburt’un makus talihini bozacağız. Bizim 8 tane aday adayı arkadaşımız bizlerle görüştü. Tabi bu arada Bayburt’un milletvekili sayısı 1’e indi. Böyle olunca biz bir proje üretmek istedik ve dedik ki, Bayburt’ta 8-10 adayla değil tek adayla çıkalım tek milletvekilliğini alalım. 10 adayla çıkıp 0 almayalım. Tek adayla çıkıp topyekun bir birlik halinde biz bu seçimleri alalım. 5 arkadaşımız şehir dışından aday adayı olmak için bizlerle görüştüler. Bunların içerisinde mimar olan, emekli müftü iş adamları ve bir bayan arkadaşımız vardı.  Biz bu arkadaşların hepsiyle görüştük ve kendi memleketlerinden aday olmalarını istedik. Sistemimizi anlattık. Onarda ülkücü duruşlarını bizlere gösterdiler. Bayburt’tan da iki genç arkadaşımız başvuruda bulundu. Bu arkadaşlarımıza da genç oldukları için bir dahaki sefer başvurmalarını istedik.”

 

“Adayımız İdris Aydın”

 

İdris Aydın’ı milletvekili adayı olarak açıklayan Kasap, şöyle devam etti: 

 

“Tek milletvekili olunca zaten bizim aday adaylığı problemimiz ortadan kalkıyor. Haliyle biz bu kısa zamanda saha inip çalışmalarımıza bugün başladık. İnşallah Bayburt için davamız için, en başta ülkemizin bekası için kolkola girip Bayburt’un makus talihini yeneceğiz. İçimizden birisi, mecliste bizi, Bayburt’umuzu en iyi şekilde temsil edecek kardeşimizi, değerli kardeşim İdris Aydın’ı sizlere açıklıyorum”

 

“Bu memlekete hizmet için talip oldum”

 

Burada kısa bir konuşma yapan aday İdris Aydın ise, “Milleyetçi Hareket Partisi’nde hizmete emredersiniz dedim. Bu memlekete hizmet etmek adına, Bayburt için hayal kurmak adına, öncelikle Bayburt’a hizmet etmek adına bu işe talip oldum. İnşallah Cenabı Allah yardım edecektir.” dedi. 

 

Konuşmaların tamamaını videodan izleyebilirsiniz…

 

 

 

 

 

 

Kaynak: Editör: BEŞİR KELLECİ
 
Etiketler: Bayburt'ta, MHP’nin, adayı, belli, oldu,
Haber Videosu
Yorumlar
Ulusal Gazeteler
Yazarlar
Puan Durumu
Takımlar
P
Av
M
B
G
O
Nöbetçi Eczane


Nöbetçi eczanlerle ilgili detaylı bilgi için lütfen tıklayın.

Haber Yazılımı