Haber Detayı
09 Mart 2018 - Cuma 08:25
 
Bayburt MHP'ye 428 yeni üye
Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Bayburt İl Başkanlığı’nca yapılan üye katılım töreninde 428 kişi MHP Bayburt İl Başkanlığı’na üye oldu. Şair Zihni Kültür Merkezi'nde düzenlenen ve yoğun katılımın törende İl Başkanı Bekir Kasap ve MKYK üyesi Prof. Dr. Şeref Oruç birer konuşma yaptı.
SİYASET Haberi


MHP Bayburt İl Başkanlığı’nca İstişare Ve Üye Katılım Programı düzenlendi.  Törende 428 vatandaş MHP Bayburt İl Başkanlığı’na üye oldu. 

 

Şair Zihni Kültür Merkezi’nde düzenlenen ve partililerin yoğun katılım gösterdiği programda MHP Kurucu Genel Başkanı Alparslan Türkeş ve MHP lideri Devlet Bahçeli’nin konuşmalarının yer aldığı ve birlik beraberlik vurgusu yaptığı sinevizyon gösterisi izlendi. 

Saygı duruşu, İstiklal Marşı ve Fetih Suresi’nin okunmasının ardından konuşan İl Başkanı Bekir Kasap, geçtiğimiz hafta Bayburt’ta gerçekleşen İYİ Parti İl Kongresinde partisine yönelik saldırılarda bulunulduğunu belirterek  sert eleştirilerde bulundu. 

 

Kasap, “Bu kongrede Gümüşhane’den misafir olarak kongreye katılan Ali Ateş pervasızca yalan iftira ve hakaretler ile partimize kendine yakışan şekilde saldırıda bulundu. Ey Ali Ateş Ülkücülük, Bozkurt ve  Turan kavramları senin anlayamayacağın kadar kutsal kavramlardır.Bu kavramları anlayan insan Ülkücü törenin değerlerini bilir ve o değerlere göre hareket eder. Bu değerler nedir? Duy Ali ateş bu değerler Lider doktrin teşkilattır. Bu değerleri spor salonlarının tel örgülerine tırmananlar anlayamaz. Bu değerleri kendi şahsi menfaatleri elinden kaybolduğunda liderini sorgulayanlar anlayamaz ve bu değerleri Sizin tanımınızla cesur bizim anlayışımıza göre hainler anlayamaz. Bu değerleri kurtuluşu Pensilvanya’da arayanlar hiç mi hiç anlayamaz. Ey Ali Ateş köpeklerin kardeşliği aralarına kemik atıldığında belli olur.şimdi bizler dikkatle sizleri takip ediyoruz ilk işareti Sakarya’da verdiniz bakalım dahası ne olacak.” İfadlerini kullandı. 

 

Kasap’ın konuşmasından satırbaşları şöyle: 

 

“15 Temmuz önemli ve asla unutulmaması gereken bir tarihdir”

 

“Türkiye, 15 Temmuz 2016 gecesi, ülke ve millet varlığımızı imha etmeyi amaçlayan derin emperyalist odakların işbirlikçi hainleri harekete geçirerek yaptıkları kanlı bir darbe girişimi ile sarsıldı. Tankla, uçakla, helikopterle yapılan silahlı saldırıya ‘darbe’ dememiz, sadece genel adlandırma çerçevesinde kalmak içindir. Yoksa yapılan darbenin çok ötesinde doğrudan bir işgal girişimi, Haçlı zihniyeti ve taktiğiyle yapılmış düşmanca bir saldırıdır. Doğal olarak içinde her türlü yalanı, caniliği, hunharlığı, hainliği, ihaneti barındıran bu saldırı, iktidarı değil, doğrudan milleti ve devleti yok etmeyi amaçlamıştır. Hesap edemedikleri ise ömrünü bu ülkenin bekası ve bu milletin sigortası olan milliyetçi hareket partisi ve onun mangal yürekli yiğit genel başkanı bilge lideri Doktor Devlet Bahçelidir. Cenabıhak bize bir daha 15 Temmuz yaşatmasın. Şunu dost da düşman da bilsin. Kim bizim vatanımıza, toprağımıza, bayrağımıza, ezanımıza el uzatmaya kalkışırsa buna canımız pahasına müsaade etmeyiz. 15 Temmuz önemli ve asla unutulmaması gereken bir tarih dir o günden sonra yeni kapı ruhu gelişmiş çözüm süreci denilen zırva tarihin tozlu raflarında yerini almış Türkiye fabrika ayarlarına geri dönmüştür.”

 

“Emanet kıblesizlere bırakılmayacak bırakılamayacaktır”

 

Haçlı zihniyeti defalarca kez uğraşıp başarısız olmasına rağmen hain planlarını hayata geçirmek için dur durak bilmeden çalıştı. Peşmergebaşı Barzani’nin referandum çıkışı ABD başkanı Trump’ın Kudüs’ü İsrail’in başkenti olarak tanıyacaklarını duyurması 2017 de Türklüğü ve İslam’ı hedef tahtasına koyan girişimlerden bazılarıydı. Kudüs ecdadımızın mirası, İmanımızın mihrabı, anılarımızın zeytin dağıyla simgeleşmiş, harem-i Şerifle mühürlenmiş ilk kıblesidir. Ve de bu kutlu emanet kıblesizlere bırakılmayacak bırakılamayacaktır. Çok şükür ki bunların hiç biri amacına ulaşamadı bağımsızlık hayalleri kuran Barzani’nin de İsrail başkenti ni Kudüs olarak tanıyan trump’ın da hayalleri kâbusa dönüştü. Barzani peşmergelerinin isyanlarını Trump’ın ise almış olduğu kararın Birleşmiş Milletler tarafından buruşturulup bir kenara atılması sağlanmıştır, Türklüğü ve İslam’ı hedef alan Barzani’nin de Trump’ın da heveslerinin kursaklarında kalmasında Türkiye’nin payı büyüktür. Türkiye’nin Türklüğü ve İslam’ı hedef alan girişimleri bertaraf etmesindeki en önemli etmen ise teröre karşı yürüttüğü kararlı mücadele ve dış politikada izlediği milli duruştur. MHP’nin geçmişten beri savunduğu tezlerle uyuşan politikaları hayata geçirmesi felakete aralanan kapıları kapatmıştır.”

 

“CHP HDP SP ile beraber İYİ mutlu bir ittifak diliyoruz”

 

"Ebetteki bu milli duruş tüm dünyada olduğu gibi Türkiye’de de hatta Milliyetçi Hareket partisinde de birilerini rahatsız etti şimdi onlara sizlerin huzurunda soruyorum.

 

- Bugün kimi vuruyoruz? Kimin kökünü kazıyoruz?

 

- MEGRI MEGRI'den Nihal Atsıza gelinmedi mi?

 

- Barzani siyaset sahnesinden silinmedi mi?

 

- 1 Yılda 6000 piç gebertilmedi mi?

 

- Bırak bayrağı, askerler bozkurt yapıp gezmiyor mu?

 

- Belediyelerden tut genel başkanına kadar paketlenmedi mi? Ne diyorsunuz arkadaş? Bunları yapmasın mı diyorsunuz? Eğer yapmasın diyorsanız e biz de sizlere CHP HDP SP ile beraber İYİ mutlu bir ittifak diliyoruz.”

 

“İttifakın mini provasını Bayburt’ta yaptılar”

 

“Hatta geçenlerde bu ittifakın mini bir provasını yine bu salonda bir çelenk üç siyasi parti ve iki vilayet birlikte bir kongrede yaptılar… Bu kongrede Gümüşhane’den misafir olarak kongreye katılan Ali Ateş pervasızca yalan iftira ve hakaretler ile Partimize kendine yakışan şekilde saldırıda bulundu.Ey Ali Ateş Ülkücülük, Bozkurt ve  Turan kavramları senin anlayamayacağın kadar kutsal kavramlardır.Bu kavramları anlayan insan Ülkücü törenin değerlerini bilir ve o değerlere göre hareket eder. Bu değerler nedir? Duy Ali ateş bu değerler Lider doktrin teşkilattır. Bu değerleri spor salonlarının tel örgülerine tırmananlar anlayamaz Bu değerleri kendi şahsi menfaatleri elinden kaybolduğunda liderini sorgulayanlar anlayamaz ve bu değerleri Sizin tanımınızla cesur bizim anlayışımıza göre hainler anlayamaz. Bu değerleri kurtuluşu Pensilvanya’da arayanlar hiç mi hiç anlayamaz. Ey Ali Ateş köpeklerin kardeşliği aralarına kemik atıldığında belli olur.şimdi bizler dikkatle sizleri takip ediyoruz ilk işareti Sakarya’da verdiniz bakalım dahası ne olacak.”

 

“Yazıklar olsun senin MHP de geçirdiğin yıllara”

 

“Kahraman Türk Ordusu Milleti ile bütünleşerek sınırlarımızın dışındaki düşmanlarımızla göğüs göğüse savaş vermektedir. Bilge liderimiz bu yaşında bile bu vatan için seve seve canımı vermeye hazırım derken birileri bu iş magazine döndü diyerek seviyesini ortaya koymuştur. Karınca misali herkes safını belli etmiştir. Buradan o yengemize de sesleniyorum yazıklar olsun senin MHP de geçirdiğin yıllara. Hiç mi ders alamadın ülkücü şehitlerden. Hiç mi feyizlenemedin Yusufiyelilerden. Hiç nasiplenemedin sen ülkücü hareketten. Şehit anaları magazin olsun diye gözyaşı dökmez.o gencecik bedenler aziz vatanımızın tertemiz toprağına magazin olsun diye düşmezler.el kadar bebeler gencecik eşler magazin olsun diye televizyonlarda ağlamıyorlar… Onlar ezan susmasın diye, Bayrak inmesin diye, Vatan bölünmesin diye senin gibileri evlerinde rahat uyusun diye ölüyorlar.Ve hiçbir gözyaşı damlası da münafık göz yaşları değildir. Hem Afrin operasyonunun ilk günü ağıza alınmayacak şeyler söyleyecek hem de yüzün kızarmadan Hatay’da birliği ziyaret edeceksin.Ey hanımefendi sen kimi kandırıyorsun. Ve hataya gittiğinde hak ettiğin gerçekle yüzleşirken seni Afrin kışlasından içeri akmadıklarında hiç yüzün kızardı mı?"

 

“Türk ve İslam düşmanları kurguladıkları hain planlardan asla vaz geçmeyecek,gerek kendileri gerekse maşaları PKK,FETÖ,DHKP,PYD,YPG,İŞİD’ine kadar türlü,türlü terör örgütlerini kullanarak hedeflerine varma isteklerini sürdüreceklerdir. Ama asla başaramayacaklardır. Türk milleti var olduğu ve kendisini yönetme vekaletini verdiği yöneticilerin Milli duruşu elden bırakmadığı müddetçe hiçbir hain emel başarıya ulaşamayacaktır. Bayburt Yerelinde Tüm Teşkilatlarımız ile yerel problemlerimizin çözümü için gece gündüz demeden çalışmalar yürütmekteyiz. İlçe, belde ve köylerimizde yaşayan tüm ülküdaşlarımızla sürekli diyalog ve istişare içerisindeyiz. 18 Mart’ta yapacağımız "Milli Duruş, Şühedaya Vefa, Millete Beka" Büyük Kurultayımızda Türk dünyasının tek umudu Milli bekamızın yılmaz savunucusu,Hareketimizin Bilge Lideri Dr Devlet Bahçeli’ye Bütün teşkilatlarımılza iştirak ederek  desteğimizi sonuna kadar vereceğiz.”

 

Kasap'ın konuşmasının ardından partide emeği geçenlere plaket takdim edilerek üye olan vatandaşlara parti rozeti takıldı.

 

Programın sonunda kürsüye gelen Karadeniz Teknik Üniversitesi Öğretim üyesi ve MHP Merkez Karar Yürütme Kurulu Üyesi Prof.Dr. Şeref Oruç konuşma yaptı. Bir çok konuya değinen ve İyi Parti’ye de gönderme yapan Oruç, Milliyetçi Hareket Partisi’nin rüzgar estiğinde sadece ses çıkaran boş tenekelerden kurtulduğunu ifade etti.  

 

Şair Zihni Kültür Merkezinde gerçekleşen ve MHP’lilerin tamamen doldurduğu ve bir çok partilinin ayakta kaldığı programa, MHP Gümüşhane İl Başkanı Nadim Aydın, Aydıntepe ilçesi Belediye Başkanı Haşim Şentürk, MHP il Meclis üyesi Kemal Yücel, Eski İl Başkanları, Bayburt il ve ilçe teşkilatı yöneticileri ve partililer katıldı. 

 

Kaynak: Editör: BEŞİR KELLECİ
 
Etiketler: Bayburt, MHP'ye, 428, yeni, üye,
Haber Videosu
Diğer Fotoğraflar


Yorumlar
Ulusal Gazeteler
Yazarlar
Puan Durumu
Takımlar
P
Av
M
B
G
O
1
Galatasaray
18
0
2
0
6
8
2
Başakşehir
15
0
1
3
4
8
3
Beşiktaş
15
0
1
3
4
8
4
Kasımpaşa
15
0
3
0
5
8
5
Trabzonspor
13
0
3
1
4
8
6
Antalyaspor
13
0
3
1
4
8
7
Alanyaspor
12
0
4
0
4
8
8
Göztepe
12
0
4
0
4
8
9
Yeni Malatyaspor
12
0
2
3
3
8
10
Konyaspor
12
0
2
3
3
8
11
Ankaragücü
10
0
4
1
3
8
12
Sivasspor
9
0
3
3
2
8
13
Kayserispor
9
0
3
3
2
8
14
Fenerbahçe
8
0
4
2
2
8
15
Bursaspor
8
0
2
5
1
8
16
Çaykur Rizespor
7
0
3
4
1
8
17
Akhisar Bld. Spor
5
0
5
2
1
8
18
E. Buyuksehir
5
0
5
2
1
8
Nöbetçi Eczane


Nöbetçi eczanlerle ilgili detaylı bilgi için lütfen tıklayın.

Haber Yazılımı