Haber Detayı
05 Kasım 2018 - Pazartesi 12:41
 
BAYBURT İŞKUR KARİYER GÜNÜ ETKİNLİĞİ DÜZENLEDİ
Bayburt Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürlüğünce her yıl düzenlenmekte olan Kariyer günü etkinliği, Şair Zihni Konferans Salonunda gerçekleştirildi.
GÜNCEL Haberi


Bayburt Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürlüğünce istihdamın artırılması ile işçi, işveren, öğrenci, iş arayanlar ve işini değiştirmek isteyenlerin, İŞKUR hizmetleri hakkında bilgi edinerek bu hizmetlerden yararlanmalarına yardımcı olmak, çalışanlar ile öğrencilerin kariyer planlamalarına yön vermek amacıyla bu yıl 7’ncisini düzenlediği Kariyer Günü Etkinliğini 24.10.2018 tarihinde Bayburt İl Kültür ve Turizm İl Müdürlüğü Şair Zihni Konferans Salonunda gerçekleştirdi.

 

Üniversite ve lise öğrencileri ile halktan yoğun katılımın olduğu etkinliğin, açılış konuşması Bayburt Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürü Muhammet Abdullah KAHVECİ tarafından gerçekleştirildi. KAHVECİ Kariyerin uzun ve meşakkatli bir yol olduğunu, bunun içinde gayret göstermek gerektiğini söyledi. Bu amaçla İŞKUR olarak yapılan çalışmalar hakkında bilgi verdi. Daha sonra Vali Yardımcısı Coşkun ÖZTÜRK etkinlikle ilgili konuşmasını gerçekleştirdi. Kariyer Günü Etkinliğine, Erzurum Atatürk Üniversitesi Başhekim Yardımcısı Prof. Dr. Orhan ATEŞ, İTÜ Kimya Bölümü Öğretim Üyesi Doç. Dr. M. Ubeydullah KAHVECİ ve Eğitimci  İpek Solak  konuşmacı olarak katıldı.

 

Kürsüye çıkan konuşmacılar, kendi hayatlarından kesitler sunarak, yaptıkları ve yapmayı planladıkları çalışmalar, kariyer planlaması yapan, planlama yapma aşamasında olan öğrenci ve genç katılımcılara tecrübeleri ile izlemeleri gereken yol ve yöntemler hakkında hazırladıkları slayt gösterileri eşliğinde sunumlar yaparak, onlara tavsiye ve telkinlerde bulundular.
Soru-cevap bölümüyle tamamlanan Etkinlikten, hayatlarına yön verecek bir şeyler öğrenmenin  mutluluğu ve gelecek yıl düzenlenecek Kariyer Günü Etkinliğinde buluşmak temennisi ile ayrılan katılımcılar,  programı düzenleyen Bayburt Çalışma ve İl Kurumu İl Müdürlüğü’ne teşekkürlerini ve memnuniyetlerini ifade ederek, çok güzel bir gün geçirdiklerini beyan ettiler. 

Kaynak: Editör: YAVUZ KARDEŞ
 
Etiketler: BAYBURT, İŞKUR, KARİYER, GÜNÜ, ETKİNLİĞİ, DÜZENLEDİ,
Haber Videosu
Yorumlar
Ulusal Gazeteler
Yazarlar
Puan Durumu
Takımlar
P
Av
M
B
G
O
Nöbetçi Eczane


Nöbetçi eczanlerle ilgili detaylı bilgi için lütfen tıklayın.

Haber Yazılımı