Haber Detayı
23 Ocak 2012 - Pazartesi 23:43
 
Kent ormanı Bayburt’ta bir boşluğu dolduracak.
EĞLENCE Haberi


124 bin metrekarelik kent ormanı için çalışmalar sürüyor.

Özellikle yazları mesire yeri bulmakta zorluk çeken Bayburt halkı kent ormanının önümüzdeki yıl hizmete girecek olmasıyla sosyal aktivite adına önemli bir mekân kazanmış olacak.

Bayburt Belediyesi tarafından düzenlenen Şehir parkının Bayburt halkının sosyal aktivite ihtiyacını karşılayamaması nedeniyle şehir parkı bitişiğinde Çevre orman müdürlüğü tahsisli alanın kent ormanı yapılması gayesiyle yapılan çalışmalar sürüyor.

Mevkide bulunan 124 bin metrekarelik alan Bayburt halkının hizmetine sunulacak. Yapılan çalışmalarla parkın pek çok yerine kamelyalar ve pergolalar konuluyor, ayrıca oturma grupları ortasında yerleştirilmiş Türkiye haritası şeklindeki süs havuzuyla Bayburtlu vatandaşlar ve Bayburt’u ziyaret eden vatandaşlar yaz aylarında doğal ortamda ılık ve serin havanın tadını çıkaracak.

Kent orman projesini daha geniş alanda uygulayabilmek için Emlak ve istimlâk müdürlüğü tarafından çalışmaları yürütülen şehir parkının devamı olan yaklaşık 320 bin metrekarelik alanında kent ormanına katılması için Milli Emlak Müdürlüğü’nden talepte bulunuldu.

Bayburt Belediye Başkanı Hacı Ali Polat Bayburt Belediyesi’nin Bayburt’u geleceğe taşıyacak yenilikçi bir anlayışla çalıştığını belirterek “şehrimizin her köşesini yeşillendirmeyi hedefliyoruz. Şehrimizi güzelleştirmek ve yemyeşil alanlarla, ağaçlarla süslemek adına önemli yatırımlar yapıyoruz. Halkımıza Güzel bir çevre, huzur ve sağlıklı bir yaşam sunabilmek için kış ayını boşa geçirmeden yaz sezonu için hızlı bir hazırlık yapıyoruz.” dedi.

Diğer yandan Bayburt İl Koordinasyon Kuruluʹnun 2012 Yılı I.dönem toplantısında Orman Bölge Müdürü Celal Pir kent ormanı projesine yönelik çalışmaların sürdüğünü 2012’de ormanın hizmete gireceğini dile getirmişti. 

Kaynak: Editör: BEŞİR KELLECİ
 
Etiketler: arsiv
Yorumlar
Ulusal Gazeteler
Yazarlar
Puan Durumu
Takımlar
P
Av
M
B
G
O
Nöbetçi Eczane


Nöbetçi eczanlerle ilgili detaylı bilgi için lütfen tıklayın.

Haber Yazılımı