Haber Detayı
01 Temmuz 2012 - Pazar 17:29
 
Karaçayır şenlikleri her geçen yıl daha coşkulu
EĞLENCE Haberi


  FOTOGALERİ-01   FOTOGALERİ-02
Bayburt’taki şenlikler coşkulu bir şekilde devam ediyor. Cumartesi günü yapılan 3. Beşpınar ve 1.Söğütlü şenliklerinden bir gün sonra da 5. Demirözü Karaçayır Şenlikleri unutulmayan bir coşkuyla gerçekleşti.

 

Sunuculuğunu Alattin Altıntaş’ın yaptığı şenlikte havanın güneşli olması katılımı artırırken coşkulu anlar şenliğe unutulmaz bir renk kattı.

 

DEMİRÖZÜ İÇİN KATMA DEĞER ÜRETİLMESİNİ SAĞLAYACAĞIZ

 

Rize Kaçkar Tv tarafından canlı yayınlanan programın açılış konuşmasını yapan Demirözü Dernekler Birliği Başkanı Yaşar Yerlikaya 2007 yılında başlattıkları gurbetten sılaya kervan yolculuğuna gurbetteki Bayburtlularla, Bayburt’ta ve Demirözü’nde yaşayan hemşehrileri kaynaştırdıklarını belirterek, " Bir şenlik havasıyla, bir kültür-sanat kardeşliği kaynaşmasıyla bir araya getirdik. İstanbul’da bulunan köy dernekleri ve onların başkanlarıyla bir gönül birlikteliği bir gönül erleri ordusu oluşturarak bugünlere geldik."dedi.

 

Demirözü’nün gelişip büyüdüğünü, kamu kuruluşları ve devletten gayretler sonucu aldığı desteklerle ‘yıldız bir ilçe ’ haline geldiğini ifade eden Yerlikaya, " Şenliklere daha güzel, daha ideal bir hava katacağız. Gurbetten sılaya çalışmaları çerçevesinde Demirözü’nde yapılacak tüm ekonomik atılımlara katma değer üretmesi açısından İstanbul’da ve Türkiye’nin çeşitli yerlerinde görev yapan üstün yetenekli büyük abilerimizin de ilçeye gelerek katma değer üretmelerini ve ilçemizin kalkınmasına öncülük etmelerini sağlayacağız. "diye konuştu.

 

Yerlikaya, desteklerinden dolayı katkısı olan herkese özellikle Yahya Çavuşuoğlu’na teşekkür etti.

 

Demirözü Belediye Başkanı Selami Ersen ise 3 yıldır ilçede teknik ve altyapı olarak çalışmalara devam ettiklerini, sosyal etkinlik olarak da Karaçayır şenliklerini düzenlediklerini belirterek şenliğin düzenlenmesinde katkısı olan Demirözü İlçe Belde ve Köy Dernekleri Birliği’nin yöneticilerine ve başkanına teşekkür etti. Ersen, ilk defa bir işadamından destek aldıkları için de işadamı Yahya Çavuşoğlu’na teşekkür etti.

 

Musa Küçük’ün ver ardından Nurettin Bay’ın sahne almasıyla büyük bir coşkuyla halay çeken katılımcılar yılda bir düzenlenen etkinlikte bol bol eğlendiler.

 

BAYBURTLULAR GURBETTE DE OLSA AKILLARININ YARISI HEP BAYBURT’TA OLUYOR.

 

Halk oyunları ekibinin gösterisinden sonra Bayburt Valisi Hasan İpek Bayburtlunun ve Demirözü’nün sahneden daha iyi göründüğünü belirterek " Hepinize iyi eğlenceler diliyorum sefa geldiniz hoş geldiniz. Senede bir günde olsa memleket hasretini gidermek için yurt dışından İstanbul’dan Türkiye’nin değişik yerlerinden Karaçayır’da buluşmak için gelen sevgili Demirözülüler hepiniz hoş geldiniz, sefalar getirdiniz. Bayburtlular gurbette de olsa akıllarının yarısı hep Bayburt’ta oluyor. Bunu çok net olarak görüyorum, sizlerin burada olmaktan duyduğu sevinci mutluluğu, sizlerle paylaşmaktan dolayı çok mutluyum."dedi.

 

Şölenlerin sponsorluğunu yapan Yahya Çavuşoğlu’na şenliklere yaptığı katkılardan dolayı Vali Hasan İpek tarafından plaket verildi.

 

Şenliklere destek veren Ece Tur’dan Fatih Karadağ’a Demirözü Belediye Başkanı Selami Ersen; Demirözü ilçesine yaptığı katkılardan dolayı İşkur Baybur İl Müdürü Ömer Akdeniz’e plaketini ise Aydıntepe Kaymakamı Kerem Süleyman Yüksel verirken çalışmalarından dolayı DSİ 225. şube müdürü Halis Saka’ya Demirözü İlçe Belde ve Köy Dernekleri Birliği Başkanı Yaşar Yerlikaya; İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Ziyettin Babacan’a ise Ak Parti İl Başkanı Yusuf Elçi plaket takdim etti.

Elçi, bir çok problemin giderildiğini belirterek organizasyonu yapanlara teşekkür etti.

 

Gülşah’ın seslendirdikleri türkülerle şenlik yeri bir daha coşkulu anlara sahne aldı.

 

Vali İpek’in eşi Gülten İpek, Dernekler Birliği Başkanı Yaşar Yerlikaya’nın eşi ile birlikte piknik yapan ailelerin yanlarına giderek onlarla sohbet etti ve onların ikramlarına katıldı.

 

Protokoldekilerin halay çekmesi, Musa Küçük, Gülşah, Nurettin Bay üçlüsünün birlikte sahne almasından sonra yerel sanatçılar Alper Eslek ve Sezai Çeçen’in türküleriyle devam etti. Peyami Sefa KARABACAK

Kaynak: Editör: BEŞİR KELLECİ
 
Etiketler: arsiv
Yorumlar
Ulusal Gazeteler
Yazarlar
Puan Durumu
Takımlar
P
Av
M
B
G
O
Nöbetçi Eczane


Nöbetçi eczanlerle ilgili detaylı bilgi için lütfen tıklayın.

Haber Yazılımı