Haber Detayı
13 Temmuz 2012 - Cuma 22:34
 
Polat coşturdu, Bedirhan Gökçe eğlendirdi.
EĞLENCE Haberi


18.Uluslararası Dede Korkut Kültür Sanat Şölenlerinin üçüncü gününde Genç Osman stadyumunda Ayhan Polat ve Bedirhan Gökçe sahne aldı.

Bursa Yeşil Camii imam-hatibi Ayhan Polat söylediği tasavvuf musikileriyle geceyi apayrı bir atmosfere taşıdı

Bayburt Milletvekili Bünyamin Özbek, Ayhan Polat’a Bayburt’ta birlik ve beraberliğin, kaynaşmanın devamı adına Dede Korkut mazarının minyatürü olan plaketi takdim etti.

Bayburt’un ilçelerinden ve şehir dışından şenlikler için gelen vatandaşlar Bedirhan Gökçe’nin anlattığı fıkra ve esprilerle unutamayacakları bir gece yaşadılar.

18.Uluslararası Dede Korkut Kültür Sanat Şölenlerine mizah katarak katılanları rahatlatan Gökçe, şölenlerin birleştirme ve bir araya getirme karakterinde vatandaşları kaynaştırdı.

16. Dede Korkut Şölenlerinde de Bayburt’ta sahne alan Gökçe, gecede yaptığı değerlendirmede, " Karşılaştığımı bütün Bayburtlular en düzgün insanlardı. İnşallah yeni yetişen nesil de aynı şekilde bunu götürür. "dedi.

Gökçe anlattığı Bayburt fıkraları ile katılımcıların neşeli dakikalar geçirmesine vesile oldu.

Türkü grubuyla sahne alan Gökçe gecede okuduğu şiirlerle unutulmaz dakikalar yaşattı.

Yaşanmış hayat hikâyelerinden derlediği anılarını da paylaşan Gökçe’ye Bayburt Belediye Başkanı Hacı Ali Polat gecenin anısına Dede Korkut mazarının minyatürü olan plaketi verdi.

Başkan Polat, Nazım Hikmet ile başlayıp Abdurrahim Karakoç ile biten şiir gecesinden dolayı Gökçe’ye teşekkür ederek, " Bu topraklar, Bayburt toprakları Bedirhan Bey’in tanıdığı kötü insanlar yetiştirmedi. Bedirhan Bey’in tanıştığı her Bayburtlu güzel."açıklamasını yaptı.

Bayburtlu şair Asım Arslanʹın "Cenneten Geliyorum" şiir kitabında yer alan,  " Şimdi ise nideyim?/ düşündüm ki cennetlere gideyim/ gittiiim de gittim/ yaklaşınca nihayet, / kulağımda şu ayet:  / ʹHüve Mavlakümʹ/ bekçilerle karşılaştık/ ʹEsselamü alyekümʹ/ ʹEbedi kalmak üzere gir cenneteʹ dediler / Ya Rab bana ne mutlu,  / Bekçilere sordum hepsi Bayburtlu. "  dizelerini okuyan Başkan Polat, BAYSİAD Başkanı Salim Yıldızhan’a ise Bayburt’a yaptığı katkılardan dolayı çiçek takdim etti.

BAYSİAD Başkanı Salim Yıldızhan ise keyifli bir akşam geçirdiğini belirterek ileride dürüst insanların bulunduğu Bayburt’a süt ürünleriyle ilgili bir fabrika kurabileceği müjdesini verdi.

Gece unutulmaz anılar bırakarak sona erdi. 

Kaynak: Editör: BEŞİR KELLECİ
 
Etiketler: arsiv
Yorumlar
Ulusal Gazeteler
Yazarlar
Puan Durumu
Takımlar
P
Av
M
B
G
O
Nöbetçi Eczane


Nöbetçi eczanlerle ilgili detaylı bilgi için lütfen tıklayın.

Haber Yazılımı