Haber Detayı
23 Temmuz 2012 - Pazartesi 03:55
 
Eyüp’e Bayburt damga vurdu
EĞLENCE Haberi


Eyüp Belediyesi’nin Haliç kıyısında Yunus Gösteri Merkezi arkasında oluşturduğu Etkinlik Merkezi, derneklerin özel organizasyonlarına evsahipliği yapmaya devam ediyor.

Ramazan’da Etkinlik alanında toplanan dernek üyeleri önce oruçlarını açıyor, sonra özel programda geleneksel kültürlerini yansıtan eğlenceye katılıyor.

Eyüp Belediyesi Haliç Etkinlik Merkezi Eyüp’te oturan Bayburtluları ağırladı.

Etkinlik alanında geleneksel kültürlerini sergileyen stant açan Eyüplü Bayburtlular, önce Eyüp Belediyesi’nin Açıkhava iftar yemeğine katılarak oruçlarını açtılar ardından derneklerinin orgazine ettiği programı keyifle izlediler.

02.01.2012 tarihinde kurulan Eyüpsultan Bayburtlular Derneği Eyüp Belediyesi’nin hazırlamış olduğu yaz etkinlikleri alanında bir araya gelen gecede bir konuşma yapan Eyüp Sultan Bayburtlular Dernek Başkanı Ercan Tayfur konuşmasına gecede iftar yapma ve müzik eğlence programı sunma imkânı veren Eyüp Kaymakamı hemşehrimiz Osman Kaymak’a ve etkinlik tesisinin kurulmasını sağlayan Belediye Başkanı İsmail Kavuncuya, etkinlikte yer alan Bayburtlulara ve programa katılan Eyüplülere teşekkür ederek başladı.

Derneğin kısa dönemde çok önemli başarılara imza attığını kaydeden Tayfur, " Hemşerilerimizin tüm sorunlarıyla yakından ilgileniyoruz. Bu güzel gecede bir araya gelmenin heyacanı ve mutluluğunu yaşıyoruz" dedi.

Daha sonra söz Alan Eyüp Kaymakamı Osman Kaymakʹta yaptığı konuşmada; kendisinin Bayburtlu olduğunu hemşerilerinin düzenlediği bu davete severek katıldığını hemşerileriyle böyle bir gecede bir araya gelmekten mutluluk duyduğunu belirtti.

Kaymakam Kaymak, "Eyüp’ümüzde bulunan bütün sivil toplu kuruluşlarına ve derneklere elimizden gelen desteği veriyoruz. Burada Türkiye’nin her ilinden dernekler görmek insanı gururlandırıyor"diye konuştu.

Belediye Başkanı Kavuncu’nunnun yoğunluktan dolayı katılamadığı programa Başkan Yardımcısı Esat Nuhoğlu katılarak bir konuşma yaptı Nuhoğlu konuşmasında Bayburtluların yapmış olduğu programı belediye olarak desteklediklerini ifade etti.

Yaz etkinliğinde cirit oyunu ve folklor ekibi gösteriler sundu. Programda Sincanlı Filiz, Devran ve Bünyamin Oraç sahne aldı. Ali Erkul ve Hüseyin Yurdunkulu ise sahne cirit gösterisi sundu. Eyüp Sultan Bayburt Derneği Folklor ekibi Bayburt’a özgün oyunları oynayarak Eyüp’teki Bayburt’u eğlendirdi.  

Programa Katılanlar arasında; Onursal Dernek Başkanı Eyüp Kaymakamı Osman Kaymak,  Dernek Başkanı Ercan Tayfur, Eyüp Ak Parti İlçe Başkanı Yardımcısı Abdurrahman Ateş, İstanbul Bayburt Kültür Merkezi Başkanı Selahattin Berker, Bayburt Kültür Ve Yardımlaşma Derneği Başkanı Abdurrahman Polattimur, Sultangazi Bayburt Dernek Başkanı Ercan Saymaz, Bayburt derneklerinin başkanları, muhtarlar ve çok sayıda Bayburtlu katıldı.

Kaynak: Editör: BEŞİR KELLECİ
 
Etiketler: arsiv
Yorumlar
Ulusal Gazeteler
Yazarlar
Puan Durumu
Takımlar
P
Av
M
B
G
O
Nöbetçi Eczane


Nöbetçi eczanlerle ilgili detaylı bilgi için lütfen tıklayın.

Haber Yazılımı