Haber Detayı
02 Temmuz 2013 - Salı 13:59
 
Dede Korkut şölenleri yarın başlıyor
EĞLENCE Haberi


19.’su düzenlenecek olan Uluslararası Bayburt Dede Korkut Kültür ve Sanat Şölenleri programı yarın başlıyor.

7 Temmuz Pazar günü sona erecek olan Dede Korkut Şölenlerin diğer yıllara kıyasla daha dolu ve renkli geçeceği kaydedildi.

Bayburt Belediyesi’nden yapılan yazılı açıklamaya göre Dede Korkut şölenlerinde ilk gün Türk Dünyası Parkı ve Taşhan’da sergiler açılacak.

Aydıntepe Yaylası’nda sona erecek olan Uluslararası Bayburt Dede Korkut Kültür ve Sanat Şölenleri’nde; paneller, resim ve fotoğraf sergileri, yerel ve ulusal sanatçıların sahne alacağı konserler, Rafting, Of-Roat Şenliği, Tracking (Doğa Yürüyüşü) ve Foto Safari, Yamaç Paraşütü, Halk Oyunları, Cirit Gösterileri ve çeşitli etkinlikler yer alacak.

BAŞKAN POLAT ŞÖLENE DAVET ETTİ

19. Uluslararası Bayburt Dede Korkut Kültür Sanat Şölen Komitesi Başkanı ve Belediye Başkanı Hacı Ali Polat, tüm Bayburtluları şölene davet ederek, "Her yıl düzenlediğimiz şölenimiz kültür ve sanat adına her güzelliğin var olduğu bir etkinliktir. Tüm Dünyadan şairlerimiz, ressamlarımız halk oyunları ekiplerimiz, ilimizde kültürel zenginliklerini bizlerle ve şölenimize katılanlarla paylaşacaklar.Bu güzellikleri beraber yaşamak ve aynı duyguyu paylaşmak adına, 3-7 Temmuz tarihleri arasında misafirlerimize yüreğimizi ve Bayburt misafirperverliğini en yüksek duygularla paylaşacağımızı belirtiyor, herkesi ilimize davet ediyorum" dedi.

Dede Korkut şölenlerinde ilk gün Türk Dünyası Parkı’ında Bayburt Konulu Fotoğraf Sergisi (Feridun Hacıhasanzade) ve Azerbaycan Konulu Fotoğraf Sergisi (Azerbeycan Miras İçtimai Birliği) yanı sıra El Sanatları ve Yöresel Yemekler Panayırı (Taşhan) olacak.

Masat Köyü Dede Korkut Türbesini Ziyaretten sonra Dede Korkut Anıtına Çelenk Konulması ve Kortej Yürüyüşü gerçekleşecek.

İLK GÜNÜN AKŞAMINDA MURAT GÖĞEBAKAN SAHNE ALACAK.

Hükümet meydanında yapılacak açılışta Atatürk Anıtına Çelenk Sunumu yanı sıra açılış konuşmaları olacak. İkramiyeli şölen balonlarının uçurulmasından sonra halkoyunları gösterisi yapılacak.

İlk günün akşamında ise Genç Osman Stadyumu’nda halk oyunları gösterileri olacak ve yerel sanatçılar sahne alacak. Murat Göğebakan konserinden sonra ilk gün etkinlikleri havai fişek gösterisi ile sona erecek.

Kaynak: Editör: BEŞİR KELLECİ
 
Etiketler: arsiv
Yorumlar
Ulusal Gazeteler
Yazarlar
Puan Durumu
Takımlar
P
Av
M
B
G
O
Nöbetçi Eczane


Nöbetçi eczanlerle ilgili detaylı bilgi için lütfen tıklayın.

Haber Yazılımı