Haber Detayı
08 Temmuz 2013 - Pazartesi 23:47
 
[VİDEO]Bayburtʹtan Mustafa Ceceli Geçti
EĞLENCE Haberi


9. Uluslararası Bayburt Dede Korkut Kültür ve Sanat Şölenlerinin dördüncü gününde sahne alan Mustafa Ceceli seslendirdiği birbirinden güzel şarkılarıyla kendisini dinlemeye gelenlere renkli bir gece yaşattı. FOTO GALERİ   

Genç Osman Stadyumu’nda gerçekleşen konser öncesi şölenler nedeniyle ilimizde bulunan Endonezya Halk Dansları Topluluğu sergilediği güzel ve değişik figürlerle şölenlerin unutulmazları arasına girdi. Endonezya grubundan sonra sahne alan Bayburt Halk Oyunları ekibi ise konser alanını hınca hınç dolduran Bayburtları iyice şölen havasına soktu.

HEMŞEHRİLERİME HİZMET ETMENİN ONURUNU VE GURURUNU YAŞIYORUM

Folklor gösterilerinden sonra Belediye Başkanı Hacı Ali Polat Şölenler sebebiyle şehrimizde misafir olarak bulunan Bahçelievler Belediye Başkanı Osman Develioğlu’na plaket takdim ettikten sonra bir konuşma yaparak şunları kaydetti:

“Biz bu ülkeyi artık milli iradeye teslim ettik. Halk ne diyorsa o olsun istiyoruz. 4,5 yıldır şahsiyetiyle, kimliğiyle, delikanlılığıyla, yiğitliğiyle ün salmış Bayburtlu hemşehrilerime hizmet etmenin onurunu ve gururunu yaşıyorum. 4,5 yıl önce bir ideolojiyle, bir felsefeyle başladık işe. Dedik ki biz Bayburt’u değiştireceğiz. Önce Bayburt’taki hizmet anlayışı değiştirdik. Bayburt’taki hayat standardını yükseltmek adına 2004’te Başlattığımız Ak Belediyecilik hamlesini sizlerin destekleriyle bugüne kadar devam ettirdik.

AK BELEDİYECİLİK ANLAYIŞIYLA ÖNEMLİ SORUNLARIMIZI ÇÖZMEYE BAŞLADIK

2004’te biz Bayburt’u Ak Belediye olarak aldıktan sonra önemli bir alt yapı hizmeti olan Katı atık bertaraf tesisini yaptık. Emeği geçenlere teşekkür ediyor ve alkış istiyorum bizden önce Ak Belediyeci olarak Bayburt’a hizmet edenlere. Daha sonra Bayburt’un içme suyu sertliğinin oranını Helva Köyünden getirdiğimiz su ile 26 fransız sertliğine düşürdük ve 20’ye kadar düşürmek içinde çalışmalarımız devam ediyor. Hatırlayın Bayburt’ta 2007 yılında seçim propagandası bir delikanlı geldi. Hemşehrilerimize söz verdi dedi ki: 1) Bayburt’a doğal gaz gelecek. 2) Üniversite gelecek 3) Kadın Doğum ve Çocuk Hastanesi yapılacak ve hepsi yapıldı. O bugüne kadar bu ülkede kime ne söz verdiyse yaptı. O Başbakan Recep Tayyip Erdoğan.

BAYBURT’U HER ALANDA YENİLİYORUZ

Artık Bayburtlu kadınlar bodrumdan kömür çıkarmak zorunda kalmıyorlar, çatıdan odun indirmek zorunda kalmıyorlar. Bunu biz değiştirdik çilesini ben çektim. Bu şehirde yolla ilgili eleştirileri ben aldım. Ama ben diyordun ki yeter ki vatandaşım huzurlu olsun, mutlu olsun ben yolları tamir ederim. Özellikle geçen sene yaptığımız çalışmalarla şehrimizin cadde ve sokaklarına 47 bin ton asfalt serdik. Ve yine geçen sene 26 caddeyi yeni kaldırım taşlarıyla döşedik ve yeni aydınlatma direkleri diktik. Kanalizasyon işimizin ihalesi yapıldı 1 ay içerisinde inşaata başlayacağız. Şehir şebekemizin ve atık su artıma tesisimizin de kaynağı hazır projeleri hazır 1- 2 hafta içerisinde ihalesi yapılacak.  Rabbim bana bu şehrin alt yapı işini bitirmeyi nasip ediyor. Ben sadece şükrediyorum. Çünkü bu iş 50 sene sonrada konuşulacak bir iş. 1974 yılında Bayburt’un kanalizasyonunu Hafız Turgut yapmış Allah ondan razı olsun. 1984’te Bayburt’un şebekesini Ali Bilen yapmış Allah ondanda razı olsun. Ama o yıllardan sonra buna kimse cesaret edememiş. Çünkü onlardan sonraki hiçbir belediye başkanının başında Başbakan Recep Tayyip Erdoğan gibi Bayburt’un ikinci milletvekili olan birisi yoktu. Şimdi var ve biz oradan destek alıyoruz.

MUSTAFA CECELİ BİNLERİ COŞTURDU

Başkan Polatʹın konuşmasından sonra sahneye çıkan Mustafa Ceceli stadyumu ağzına kadar dolduran hayranlarına hafızalara kazınacak bir gece yaşattı. Sahne performansı ve her biri hafızlarda yer etmiş şarkılarıyla Bayburtluları coşturdu. Gecenin ilerleyen saatlerinde ise Başkan Hacı Ali Polat Ceceli’ye gecenin anısına plaket ve çiçek takdim etti. Daha sonra kaldığı yerden tüm hızıyla devam eden gece binlerce kişilik koronun da eşlik ettiği unutulmaz Mustafa Ceceli şarkılarıyla sona erdi.

Kaynak: Editör: BEŞİR KELLECİ
 
Etiketler: arsiv
Yorumlar
Ulusal Gazeteler
Yazarlar
Puan Durumu
Takımlar
P
Av
M
B
G
O
Nöbetçi Eczane


Nöbetçi eczanlerle ilgili detaylı bilgi için lütfen tıklayın.

Haber Yazılımı