Haber Detayı
26 Eylül 2013 - Perşembe 11:50
 
Engelli yaşam kültürü ‘FATİ’ ile gelişecek
YAŞAM Haberi


Peyami Sefa KARABACAK-Tüm Türkiye’de olduğu gibi Bayburt’ta ‘Türkiye FATİ ile yürüdü.’ Bayburtʹta Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı ve Beyazay Derneği tarafından engellilere dikkat çekmek amacıyla yürüyüş düzenlendi. FATİ isimli görme engelli karakterin resminin yer aldığı pankart eşliğinde yapılan yürüyüşe Bayburtʹta farklı okullardan eğitim gören ilköğretim öğrencileri katıldı.

Bayburtʹta Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı ve Beyazay Derneğiʹnin ortaklaşa yürüttüğü ʹTürkiye, engellilerle birlikte yaşama kültürünü artırmak için FATİ ile yürüyorʹ adıyla yürüyüş düzenlendi. Yürüyüşe Bayburt Valisi Mükerrem Ünlüer, Bayburt Belediye Başkanı Hacı Ali Polat, Beyaz Ay Derneği Bayburt Şubesi Başkanı Serhat Kılıç, daire ve kurum müdürleri ile Bayburtʹta farklı okullarda eğitim gören yaklaşık 100 ilköğretim öğrencisi katıldı.

ÖĞRENCİLER, ELLERİNDE ʹFATİ İLE YÜRÜYORUZʹ PANKARTI TAŞIDI

Bayburt Valiliği önünde açıklama yapan Beyazay Derneği Bayburt Şube Başkanı Serhat Kılıç, "FATİ isimli görme engelli karakterimizin tanıtım yüzü olduğu bu etkinliğimizi Türkiye genelinde sesimizi duyurmaya ve engelliler için farkındalık oluşturmaya çalışıyoruz." dedi. Kampanyanın Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı ve Beyazay Derneğiʹnin katkısıyla hazırlandığını ifade eden Kılıç, bundan sonraki faaliyetlerinin ʹFATİ Engellilerle Birlikte Yaşama Kültürünü Artırmak için Türkiye ile Buluşuyorʹ ve ʹFATİ Engellilerle Birlikte Yaşama Kültürünü Artırmak için Dünya ile Buluşuyorʹ başlıkları altında devam edeceğini kaydetti. Kılıç, kampanya süresince 576 konferans, 4 bin 320 saat eğitim, 12 adet yarışma, tiyatro gösterileri, yaz kampları, materyal dağıtımı, çizgi film gösterimi, belgesel, sinema filmi ve yurtdışı etkinlikleri gibi faaliyetler yapılacağını, FATİ projesini tüm dünyayla buluşturmak için çalışmalarını yürüteceklerini ifade etti.

 

Kaynak: Editör: BEŞİR KELLECİ
 
Etiketler: arsiv
Yorumlar
Ulusal Gazeteler
Yazarlar
Puan Durumu
Takımlar
P
Av
M
B
G
O
Nöbetçi Eczane


Nöbetçi eczanlerle ilgili detaylı bilgi için lütfen tıklayın.

Haber Yazılımı