Haber Detayı
31 Ekim 2013 - Perşembe 05:17
 
Bayburt’ta Kader coşkusu
EĞLENCE Haberi


Türkiye Cumhuriyetiʹnin kuruluşunun 90ʹıncı yıldönümü dolayısıyla ses sanatçısı Kader, Bayburtʹta konser verdi.

Bayburt Belediyesi tarafından Şair Zihni Kültür Merkeziʹnde bayanlara yönelik düzenlenen konserde, sevilen şarkılarını seslendiren Kader, söylediği hareketli şarkılarla da izleyenleri coşturdu.

Yaklaşık 2 saat sahnede kalan Kaderʹe Belediye Başkanının eşi Kerime Polat ve Ak Parti Kadın Kolları Başkanı Meryem Kılıç tarafından bir plaket takdim edildi.

TÜRKİYE CUMHURİYETİ, OSMANLIʹNIN KÜLLERİNDEN DOĞDU

Konser öncesi bayanlara bir konuşma yapan Belediye Başkanı Hacı Ali Polat, "Cumhuriyetimizin 90ʹıncı yıldönümünü idrak ediyoruz. 90 yıl bir insan ömrü için çok gelebilir ama ülkeler için, devletler için 90 yıl çok fazla değil. Biz 600 yıllık bir devlet kurmuş Osmanlıʹnın torunlarıyız. Onun için 90 yıl bizim için pek de uzun değil. Hepinizin bildiği gibi Türkiye Cumhuriyeti, Osmanlıʹnın küllerinden doğdu.  Kadınıyla erkeğiyle, genciyle yaşlısıyla, kürdüyle, lazıyla, çerkeziyle kanla irfanla kurduk biz bu Cumhuriyeti. Çanakkaleʹde, Sarıkamışʹta, Kopʹta nice kanlar aktı bu topraklara ve bu topraklar vatan oldu. Bu toprakların vatan olması için kanını sebil edenleri rahmet ve şükranla yâd ediyorum. Cumhuriyetin kurulmasında, bu toprakların bize emanet edilmesinde, emeği geçenleri kutluyorum" dedi.

BU ÜLKENİN BAŞARILI İNSANLARA İHTİYACI VAR

Cumhuriyetimizin 90ʹıncı yılında geleceğe daha emin adımlarla ülkemizin ilerlediğini vurgulayan Belediye Başkanı Hacı Ali Polat, konuşmasında şu ifadelere yer verdi:

"Geleceğimiz daha parlak diye düşünüyorum. Çünkü başımızda, başımızı dik tutan Başbakanımız Recep Tayyip Erdoğan var. Onun sayesinde sadece Türkiye değil, bütün Müslümanlar, bütün Türkler, bütün mazlumlar başını dik tutmaya başladı. Nerde bir ezilen varsa Recep Tayip Erdoğan elini uzattı. Biz de ona destek verenlerdeniz. Ne mutlu bize ki tarihin dönüm noktasında, bu devirde, o kadroya destek verenlerden olmuşuz. Tarih bizi de hayırla yâd edecek. Sayın Başbakanımız batmış bir devleti, bitmiş ve geleceğe ümidi kalmamış bir milleti, yeniden ayağı kaldırdı, ümit verdi. Onlara yeniden bir dünya devleti kurulabileceğinin ümidini verdi. 2023 vizyonunu gösterdi. 2071ʹlerden bahsetti. Ve bir günde milyar dolarları aşan tesislere imza attı, makas attı. Ne mutlu ona, ne mutlu bize. Allah Oʹna uzun ömür versin ve Oʹnu başımızdan eksik etmesin. Biz de Bayburtʹta Oʹna yakışan hizmetleri karınca kararınca yapmaya gayret ediyoruz. Kadının bu toplumda sürekli var olduğunu düşünerek, her kadınlar gününde, her anneler gününde, sizleri memnun etmeye çalıştık. Dedik ki, bu toplumun kadını da mutlu olsun, erkeği de mutlu olsun. Kadın evinde mutlu değilse, yüzünden düşen bin parça ise erkek mutlu olamaz. Boşuna dememişler her başarılı erkeğin ardında başarılı bir kadın vardır diye. Bu ülkenin başarılı insanlara ihtiyacı var. Bu ülkeye hepimizin katma değer üretme borcu var. Biz de elimizden geldiğince bugüne kadar çalışmaya gayret ettik ve çalışmaya da devam edeceğiz. Cumhuriyetimiz daha nice 90 yıllara erişsin istiyoruz. Çocuklarımız bizim mutlu olduğumuzdan daha çok mutlu olarak dünyaya gözlerini açsınlar. Neşeniz bol olsun, geceniz hayırlı olsun."

Kaynak: Editör: BEŞİR KELLECİ
 
Etiketler: arsiv
Yorumlar
Ulusal Gazeteler
Yazarlar
Puan Durumu
Takımlar
P
Av
M
B
G
O
Nöbetçi Eczane


Nöbetçi eczanlerle ilgili detaylı bilgi için lütfen tıklayın.

Haber Yazılımı