Haber Detayı
10 Şubat 2014 - Pazartesi 19:38
 
[VİDEO]Bayburtlular Diusburgʹta Buluştu
EĞLENCE Haberi


FOTO GALERİ
Bayburtlular Diusburgʹta Buluştu. 
Dernek binasında gerçekleştirilen programa Bayburtlular yoğun ilgi gösterdi. Dernek başkanı Mustafa Yarımer, onursal başkan Zeki Uğurlu, yönetim kurulu üyesi Ergün Temel ve Fatih Demirʹin hazır bulunduğu programa, Kapadokya Kültür Derneği Başkanı Mümün Uluç, Duisburg Belediye Meclis Üyesi Gürsel Doğan ve Uyum Meclisi Üyesi Bekir Sipahi de misafir olarak katıldı.

BURAM BURAM BAYBURT HAVALARI

Bayburt kültürünün sergilendiği akşam eğlencesinde, Bayburt yöresinin müzikleri çalındı, horonları oynandı. Bayburt için yazılan şiirlerin de okunduğu etkinlikte özel olarak yapılan Bayburtʹun ünlü tel helvası, davetlilere ikram edildi.

Hazırlanan çiğ köfte de iştahla tükedildi. Memleket sohbetlerin yapıldığı ve türkülerinin seslendirildiği eğlencede, yaşı ilerlemiş dernek üyelerinden Zihni Durmuşʹun türkü okuması ve oyun oynaması büyük alkış aldı.

Çekilen halayın ardından Duisburg Uyum Meclisi Üyesi Bekir Sipahiʹnin kendi tarzında oynadığı oyunu ise, adeta geceye damgasını vurdu.

Bayburtluları kaynaştıran ve coşturan eğlence, Türk çayı eşliğinde memleket sohbetleriyle devam etti. Etkinlikle ilgili Bayburtlular Kültür ve Dayanışma Derneği Başkanı Mustafa Yarımer, ‘Amacımız Bayburt kültürünü Almanyaʹda yaşatmaktır. Böylesine etkinlikler, üyelerimizin kaynaşmasına ve hasbial etmesine vesile oluyor.’ dedi.

Kaynak: Editör: BEŞİR KELLECİ
 
Etiketler: arsiv
Yorumlar
Ulusal Gazeteler
Yazarlar
Puan Durumu
Takımlar
P
Av
M
B
G
O
Nöbetçi Eczane


Nöbetçi eczanlerle ilgili detaylı bilgi için lütfen tıklayın.

Haber Yazılımı