Haber Detayı
22 Haziran 2014 - Pazar 16:01
 
7. Karaçayır şenliklerinde büyük coşku!
EĞLENCE Haberi


TIKLA-İZLE   FOTO GALERİ
P.Sefa KARABACAK-
Bayburt’ta şenlik günleri başladı. Demirözü ilçesine bağlı Beşpınar köyündeki şenliklerin hemen ertesi 7. Karaçayır Şenlikleriyle Demirözü’nden ve Bayburt’tan şenliğe katılanlar her yıl olduğu gibi bu yılda büyük bir coşku yaşadı.

Demirözü İlçe Belde ve Köy Dernekleri Birliği ve Demirözü Belediyesi’nin katkılarıyla gerçekleşen şenlikler ilçeye üç kilometre uzaklıktaki Karaçayır mevkiinde gerçekleşti.

Yöresel sanatçılar Cem Malkoç, Mürsel Özdağan, Fatih Açıkgöz, Alper Eslek’in türküleriyle start alan şenlikte saat 13.00’ten sonra Vizyontürk Tv tarafından şenlik canlı yayınlanmaya başladı.

BİRLİK VE BERABERLİĞİ SAĞLADIĞIMIZA İNANIYORUM

Şenlik için gece gündüz çalışarak büyük fedakârlık yapan Demirözü İlçe Belde ve Köy Dernekleri Birliği yönetim kurulunun takdimi ile devam eden şenliğin açılış konuşmasını Demirözü İlçe Belde ve Köy Dernekleri Birliği Başkanı Selami Hacıarifoğlu yaptı. "7. düzenlediğimiz Karaçayır Şenlikleri’nin amaçlarından bir tanesi birlik ve beraberliği sağlamaktır. Bunu da sağladığımıza inanıyorum. Doğa güzelliği içinde yaptığımız bu programın güzel olduğuna inanıyorum. Burada emeği geçen Belediye Başkanımız Selami Ersen’e sizlerin huzurunda teşekkür ediyorum.  Aynı zamanda yönetim kurulu üyelerime, köylerimizin dernek başkanlarına çok teşekkür ediyorum. Her zaman bizimle beraber hareket ettiler, bizi hiçbir yerde yalnız bırakmadılar." dedi.

Hacıarifoğlu, köy dernek başkanları ve köy muhtarlarını kürsüye davet ederek onları taltif etti. Arkasından platforma çağrılan Demirözü Belediye Başkanı Selami Ersen Demirözü’ne gelen tüm misafirlere hoş geldin dileklerini ileterek şenlikte emeğe geçenlere teşekkür etti ve katılanlara eğlenceli dakikalar geçirmeleri dileklerini iletti. Demirözü Belediye Başkanı Selami Ersen’e şenliğe yaptıkları katkılardan dolayı Hacıarifoğlu tarafından şükran plaketi takdim edildi.

Kobalʹdan destek çağrısı

AK Parti İl Başkanı ve Bayburt Grup Özel İdare Gençlikspor As Başkanı Hakan Kobal ise 3. Lige çıkarken emeği geçen Bayburt Grup A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı Abdurrahman Şentürk’e teşekkür ederek konuşmasına başladı.

KOBAL’DAN KOMBİNE BİLET ALARAK DESTEKTE BULUNULMASINI İSTEDİ

Kulüp Başkanı Hikmet Şentürk ve Milletvekili Bünyamin Özbek’e de 3. Lige çıkma sürecindeki emeklerinden dolayı teşekkür eden Kobal, 3. Lige çıkmanın destek gerektirdiğini ifade etti. Kobal, Bayburt halkını, Bayburt derneklerini, Bayburt’taki muhtarları, bürokratları ve kurum müdürlerini   Bayburt Grup Özel İdare Gençliksporʹa kombine bilet alarak destek vermelerini istedi. Kobal, hedefin ise 2. Lige çıkma olduğunu söyledi.  

Gökçedere Belediye Başkanı Necmettin Bakır ise Demirözü İlçe Belde ve Köy Dernekleri Birliği Başkanı Selami Hacıarifoğlu’na organizasyondan dolayı teşekkür ederek katılanlara iyi eğlenceler diledi. Bayburt Grup Özel İdare Gençliksporʹa katkılarından dolayı Demirözü İlçe Belde ve Köy Dernekleri Birliği adına Bakır tarafından Kobal’a plaket takdim edildi.

BAYBURT’UMUZU OLUŞTURMAK ADINA BU GÜZEL GÜNLERİN, BU GÜZEL ŞENLİKLERİN DEVAM ETMESİ GEREKİR

Bayburt Belediye Başkanı Mete Memiş ise konuşmasına Bayburt’un kanaat önderlerini anarak başladı. Memiş, " Dede Korkut diyarının, Dede Paşa yurdunun, Şair Zihnilerin, Celali Babaların, Ağlar Babaların şehri güzel Bayburt’umuzun kıymetli evlatları! Hepinizi en kalbi saygılarımla selamlıyorum. Hani Zihni demişti ya ‘ Vardım ki yurdumdan ayağ göçürmüş/ Yavru gitmiş ıssız kalmış otağı / Camlar şikest olmuş meyler dökülmüş / Sakiler meclisten çekmiş ayağı’ Diyorum ki kıymetli kardeşlerim! Yavruların göçmediği, göçlerin olmadığı, camların şikest olmadığı Bayburt’umuzu oluşturmak adına bu güzel günlerin, bu güzel şenliklerin devam etmesi gerekir." ifadelerini kullandı.  

BAYBURT’UMUZ GELECEKTE GÖÇ VERMEYEN BİR ŞEHİR HALİNE GELECEKTİR

Gurbetteki Bayburtluları Bayburt’ta, Demirözü, Aydıntepe, Gökçedere ve Bayburt’taki diğer yerleşim yerlerinde en güzel şekilde misafir etmenin önemine değinen Memiş, " Siz kıymetli misafirlerimizden gördüğünüz eksiklikler noktasında sabırlı ve hoşgörülü olmanızı istiyorum. Ümit ediyorum ki Bayburt’umuz bütünüyle, ilkeleriyle, köyleriyle gelecekte göç vermeyen bir şehir haline gelecektir. Göç vermediği gibi göçlerin şehrimize geleceği güzel bir Bayburt’u inşallah hep birlikte oluşturacağız. Son olarak ifade ediyorum ki gezdiğimiz şehirlere hayran olmak yerine gezildiğinde, görüldüğünde hayranlıkla anlatılan bir Bayburt’u birlikte inşa edelim. Bu anlamda kime ne düşüyorsa yöneticilerimizden belediye başkanlarımıza, valimizden kaymakamlarımıza, sivil toplum kuruluşlarından kamu kurum ve kuruluşlarına, muhtarlarımıza, basınımıza, kime ne görev düşüyorsa bu görevi Bayburtluluk şuuruyla yerine getirmelidir. Bu kıymetli gününüzün neşeli olmasını diliyorum.  Geleceğimizin bugünlerden daha aydınlık, bugünlerden daha iyi olması dileğiyle hepinizi Rahman ve Rahim olan yüce Allah’a emanet ediyorum. " şeklinde konuştu.

Demirözü Kaymakamı Haktan Gökçekuyu ise şenliklerin birlik ve beraberliğin en önemli etkinliklerinden birisi olduğuna işaret ederek, " Dün Beşpınar’da, bugün ise Karaçayır’da şenliklerimizi artık geleneksel hale geldi. Bu organizasyonda emeği geçen başta dernek yetkililerimizi ve organizasyonda emeği geçen herkesi teker teker tebrik ediyorum. Bu etkinliklerin her geçen sene artarak devamını diliyorum."

Bayram Aygün’ün sunduğu şenlikte coşku eksik olmadı. Türk Halk Müziği sanatçıları Nigar Ekinci ve Yağız Kaya’nın coşkuyu artırdığı şenliğe katılanlar doyasıya eğlendi.   Protokol ise vatandaşlarla birlikte halay çekmeyi ihmal etmedi.

 

Kaynak: Editör: BEŞİR KELLECİ
 
Etiketler: arsiv
Yorumlar
Ulusal Gazeteler
Yazarlar
Puan Durumu
Takımlar
P
Av
M
B
G
O
Nöbetçi Eczane


Nöbetçi eczanlerle ilgili detaylı bilgi için lütfen tıklayın.

Haber Yazılımı