Haber Detayı
12 Aralık 2014 - Cuma 10:23
 
Baksı Müzesiʹne İpekişʹten Özel Kumaşlar
YAŞAM Haberi


FOTOĞRAFLAR İÇİN TIKLAYINIZ
Modaya yön veren isimler Baksı Müzesi’ne katkı sağlamak amacıyla tasarımlarını satışa çıkarttıkları ‘Nazart’ isimli etkinlikte buluştu. Özlem Süer, Zeynep Güçlüten ve Müjde Kotil Katipzadeler tasarımlarını İpekiş’in kendilerine özel ürettiği kumaşlarla hazırladılar.

Aralarında Türkiye’de modaya yön veren isimlerin de bulunduğu bir grup sanatçı, Baksı Müzesi’ne katkı sağlamak amacıyla nazar temalı tasarımlar hazırladı ve onları yılbaşı öncesinde Nişantaşı Özlem Süer House’da ‘Nazart’ adı altında düzenlenen etkinlikte satışa çıkardı.

Etkinlikte İpekiş’in kumaşlarıyla hazırlanmış tasarımlar da bulunuyordu. Özlem Süer tasarımı Tılsımlı Gömlekler, Hattie by Zeynep Güçlüten’den saç aksesuarları ile Müjde Kotil Katipzadeler’in hazırladığı Bayburt’un Gözyaşları Minderleri için İpekiş özel kumaşlar üretti ve boyattı. Kumaşlara, sanatçıların zihinlerindekini tam olarak hayata geçirebilmelerini sağlamak amacıyla özel apre prosesleri uygulandı.

Bayburt doğumlu sanatçı ve akademisyen Prof. Dr. Hüsamettin Koçan’ın bireysel düşü olarak 2000 yılında hayata geçen Baksı Müzesi Bayburt’un 45 km dışında yer alıyor. Baksı, o bölgede yaşayan insanlara imkânlar sağlayan, eğitim veren, o topraklarda yaşamayı bir sevinç haline getirmek isteyen bir müze. İpekiş de Nazart gibi yardım etkinliklerine katılan moda tasarımcılarına kumaş vererek hem sosyal sorumluluğunu yerine getiriyor, hem de modanın gelişmesine katkı sağlıyor.

Kaynak: Editör: BEŞİR KELLECİ
 
Etiketler: arsiv
Yorumlar
Ulusal Gazeteler
Yazarlar
Puan Durumu
Takımlar
P
Av
M
B
G
O
Nöbetçi Eczane


Nöbetçi eczanlerle ilgili detaylı bilgi için lütfen tıklayın.

Haber Yazılımı