Haber Detayı
10 Mart 2015 - Salı 10:52
 
Polattimur: ‘Biz merkezli siyaset anlayışını hakim kılmalıyız’
SEÇİM Haberi


Bayburt’ta görev yapan ulusal ve yerel basın temsilcilerinin katıldığı programda konuşan Polattimur, ‘biz merkezli’ bir siyaset anlayışının Bayburt’ta hakim kılınması gerektiğini belirtti. Konuşmasında AK Parti’nin 2023 vizyonundan bahseden Polattimur şunları ifade etti:

“Ben merkezli bir siyaset anlayışı değil, inşallah biz merkezli bir siyaset için bu tür toplantıları düzenliyoruz. Mensubu bulunduğum AK Partinin misyonunu ve vizyonunu biraz daha hızlı bir şekilde Bayburt’a getirmek için, daha etkin bir yapıyla siyaset yapmak için ve mutlaka istişareli bir çalışmayı Bayburt’ta hakim kılmak hedeflerimden biri. İnsanların karşısına kalkınmayla, istidamla işte Bayburt’un inşasıyla, fiziki yapısıyla veya farklı yetkiler çerçevesinde birimlerin yetkilerine müdahaleci bir anlayışta olmayacağız. Ama mutlaka birimlerimizi de teşvik edici bir yapıya kavuşturacağız.”

“İktidar kadar muhalefette sorumlu”

Bayburt’un gelişmesi ve doğru yatırımların yapılması konusunda iktidar kadar muhalefetinde sorumlu olduğunu dile getiren Polattimur, “Bayburt’ta 12 yıldır iktidarda belli muhalefette. Bence burada Bayburt’un gelişmesinde kalkınmasında iktidar kadar muhalefette sorumludur. İktidar eğer burada bir şey üretmiyorsa muhalefet neden teşvik etmiyor? Neden itelemiyor? Bunları da istişarelerle konuşmak anlatmak, tartışmak istiyoruz. Ama seçim dönemlerinde bunu yapamıyorsun. Oda oy istiyor sende oy istiyorsun. O zaman sloganlar değişiyor. Doğru bazda tartışma ortamı yaratamıyoruz. Ama bugün bu mezranın dışındayız. Bugün hangi siyasi partiden olursak olalım bu masanın başına gelip tartışabiliriz. Çok rahat konuşabiliriz. Eğer 7 Haziran’dan sonra da eğer Ak Parti’nin milletvekilleri gitmeyecekse diğer gidecek olan vekillerde bu sorunları bilerek gitmeli. AK Partili vekiller de tekrar gidecekse mutlaka bu sorunları bilerek gitmelidir. Ama 7 nisanda adaylar açıklandığı zaman bütün partilerin adayları belli oldu mu bunları konuşma şansımız yok. Birimiz tren diyeceğiz, birimiz havayolu birimiz kara yolu, birimiz hastane. Benim Polattimur olarak aradığım bu. Sizlerden istediğimiz bunun kamuoyunu oluşturmak.

 

“İpek yolunda olduğu gibi…”

 

Bayburt’un il olduğu 1989 yılındaki ruhu yakalaması gerektiğini vurgulayan Polattimur, şu anda yapımı devam eden Kop Tüneli ve Araklı tünellerinden Bayburt’un faydalanması gerektiğini belirtti. Polattimur konuşmasını şöyle sürdürdü:

“Bizim ne yapıp edip Kop tüneli ve Araklı tünelinden faydalanmayı şu anda tartışmalıyız. Yani yol bitip araçlar oradan geçip herkes kazandığını kazandıktan sonra biz konuşursak o zaman boş konuşmuş oluruz.  Bakın Araklı limanı mutlaka olacak ve İran taşımacılığı da mutlaka açılacak şu andaki ambargonun ömür boyu sürecek hali yok. Ama biz burada sadece kendi coğrafyamızı sadece yol güzergahı bir geçiş noktası olarak düşünürsek kaybederiz. Biz onları ipek yolunda olduğu gibi hanlarımızı kuracak ve konaklama yerlerimiz yapacağız ki biz kazanalım.”

 

“2023 için hayal mi kuracağız yoksa…”

“Sanayi esnafını dolaştık biz mesela bir parçacıya girdim diyor ki parça satmıyoruz biz aksesuar satıyoruz. Niye adam biniyor arabasına Trabzon’a gidiyor tamirini yapıp geliyor. Bayburt’ta usta kalmamış. Ara eleman sıkıntısı var. Ben dinliyorum insanları bir çok güzel fikirler çıkıyor. İşte bizde diyoruz yani oturalım tartışalım 2023 gelmeden böyle hedefleri olan bir partinin milletvekili adayları olarak 2023 için hayal mi kuracağız yoksa hayallerimizi gerçekleştireceğiz. Benim istişarelerimin temel noktası budur. Yani bir an önce farklı fikirler ortaya çıkarıp STK’ların güçlenmesi yerel basının güçlenmesi. 2023 hedefleri kapsamında Bayburt2un hak ettiği konuma getirilmesi”

 

En büyük hedefim..

“Biz projelerimizle Bayburt’a mutlaka geleceğiz. Biz bu yola projesiz çıkmadık benim en büyük hedefim; mensubu olduğum partinin hedeflerini ben Bayburt’a taşıyım. Bayburt’un bir çok sorununu ben zaten çözmüş olurum. Benim mensubu olduğum partinin Türkiye’yi kalkındırma hamlelerindeki yüzde 10’unu Bayburt’a kazandırsak yeterli. Ama bunu taşırken de afaki yatırımlar kalmamalı. Ben buraya doğru işlerle gelmeliyim. Yani ihtiyaç neyse ona hızlı bir çözüm üretmeliyim. İşte geldim buraya bir gökdelen dikeyim atıl dursun değil, bir tünel açayım sadece araçlar geçsin değil, tren yolunu yapayım sadece tren geçsin biz bakalım değil, bunlardan bu şehrin yararlanması gerekiyor. Benim anlatmak istediğim bu. Gerçekten bu şehirde neye ihtiyaç varsa yatırımlarda onla birlikte gelsin. Yoksa burada birer şey yaptın yıllarca kullanılmadan durdu. İşte Kop’taki tesisler gibi Soğanlı’daki tesisler gibi.”

 

“Biz o makamın icrasını daha güçlü kılmak için buraya talibiz”

İcra makamına geldiği gün sorunları tek başına çözmeyeceğini ifade eden Polattimur, milletvekilliği makamının icrasını daha güçlü kılmak için bu göreve talip olduğunu ifade etti. Polattimur sözlerini şöyle tamamladı:

“STK’ların gücünün ne olduğunu bilen, teşkilatlanmanın ne demek olduğunu bilen, siyasetle bir şehrin nasıl şekilleneceğini bilen biriyim. Ama bunu ifade ederken de şehirle bütünleşerek ifade etmek isterim. Ben burada STK’larla da bir araya geleceğim istişareler yapacağız. Tek başıma sorunları çözmeye çalışmayacağım tabi ki herkesin her kesimin görüşüne başvuracağız. Ben merkeziyetçilikten çıkmalıyız biz merkezli bir siyaset anlayışıyla sorunlara çözüm aramalıyız. Benim anlayışım bu. Yoksa benimde hayalimde bir Bayburt var. Projelerim var bunları oturup konuşacağız tabi ki öyle hayata geçirmeye çalışacağız. Milletvekilliği güçlü bir icra makamıdır. Biz o makamın icrasını daha güçlü kılmak için buraya talibiz. Ben orada tabi ki sizlerden kurum ve kuruluşlardan gelecek talepleri hızlandırmak için orada bulunmak istediğimi ifade ediyorum. Benim bunlara oradayken çözüm üretmem lazım nasıl hayata geçiririz nasıl çözeriz, hızlandırırız.” 

Beşir Kelleci (BS)

 

Kaynak: Editör: BEŞİR KELLECİ
 
Etiketler: arsiv
Yorumlar
Ulusal Gazeteler
BİZİM GAZETE
Yazarlar
Puan Durumu
Takımlar
P
Av
M
B
G
O
1
Medipol Başakşehir
46
41
4
4
14
22
2
Galatasaray
44
47
6
2
14
22
3
Fenerbahçe
44
44
2
8
12
22
4
Beşiktaş
41
41
3
8
11
22
5
Kayserispor
35
30
5
8
9
22
6
Sivasspor
34
30
8
4
10
22
7
Trabzonspor
33
36
5
9
8
22
8
Göztepe
33
35
7
6
9
22
9
Kasımpaşa
29
34
9
5
8
22
10
Yeni Malatyaspor
28
24
8
7
7
22
11
Bursaspor
27
31
9
6
7
22
12
Akhisarspor
27
28
9
6
7
22
13
Gençlerbirliği
25
29
9
7
6
22
14
Antalyaspor
24
26
10
6
6
22
15
Alanyaspor
21
34
13
3
6
22
16
Atiker Konyaspor
21
23
11
6
5
22
17
Osmanlıspor FK
19
31
13
4
5
22
18
Kardemir Karabükspor
12
15
16
3
3
22
Nöbetçi Eczane


Nöbetçi eczanlerle ilgili detaylı bilgi için lütfen tıklayın.

Arşiv
Haber Yazılımı