Haber Detayı
03 Eylül 2015 - Perşembe 19:56
 
Kavcıoğlu yeniden aday adayı
SEÇİM Haberi

BayburtSıla -
7 Haziran seçimlerinde de aynı şekilde AK Parti’den aday adayı olan ancak aday olamayan Kavcıoğlu, 1 Kasımʹda yapılacak erken seçim için yeniden adaylık başvurusu yaptı. 

Başvurusunun ardından Bayburt Gazeteciler Cemiyetini ziyaret ederek burada açıklamalarda bulunan Kavcıoğlu, 7 Haziran seçimlerinin ardından muhalefet partilerinin muhalefet partilerinin ortaya koyduğu tavrı eleştirdi Kavcıoğlu şunları belirtti:

 

“İktidara ortak olma fırsatını kaybettiler”

“Türkiye’nin geldiği noktada AK Parti iktidara ne kadar yakındırsa, muhalefet hem iktidara hem muhalefete o kadar uzaktır. Dolayısıyla 7 Haziran sonrası oluşan tablo karşısında muhalefet şaşırdı ve ne yapacağını bilemedi. 7 Haziran akşamı belki birileri muhalefet olmayı bekliyordu ama olmadı. O akşam çok şaşırmışlardı. Olmayacak şeklide açıklamalar yaptılar hepimiz seyrettik. Yani onlar için altın tepside sunulan bir fırsat vardı. 12-13 sene sonra akıllarında hiç yokken iktidara ortak olma tablosu ortaya çıkmıştı. Ama hepsi çok ilginç bir şekilde çeşitli şartlar sunarak, maddeler ortaya koyarak , sanki 258 milletvekilini onlar almış gibi, 13 yıldır ülkeyi yöneten onlarmış gibi sanki bu millet onların arkasındaymış gibi şartlar sunarak koalisyonda olsa iktidara ortak olma fırsatını kaybettiler. Kendi açımızdan olaya baktığımız zaman bunu fırsat olarak değerlendirmiyorum. Türkiye açısından kötü olarak nitelendirecek bir süreç yaşandı. Şunu da gördük ki; ülkede iktidarın zayıf olduğunda koalisyon olduğunda dışardakilerin bizi nasıl beklediğini gördük. Bunu halkımızın görmüş olması, algılamış olması bence çok önemli.”

“AK Parti tekrar işin başına geçecek”

“Bu koalisyon olmaz karşıyım anlamında söylemiyorum. Türkiye’de uzlaşma kültürü geliştikçe koalisyonlarda olabilir. Ancak 90 yılları 2000li yılların başlarını dikkate aldığımız zaman Türkiye’de koalisyon hükümeti kurmanın çokta avantajlı olmadığını görüyoruz.  Özellikle 7 Haziran akşamında itibaren yaşadıklarımızla bunu açıkça görebiliyoruz. Dolayısıyla bu tekrar seçimde Türkiye’nin AK Parti’yi tekrar işin başına getireceğini düşünüyorum. Şu anda Ortadoğu’daki duruma, Balkanlardaki duruma baktığımız zaman Avrupa’nın bu göç olayına yaklaşımı yüzlerce binlerce insanın ölüsünün deniz kıyılarına vurması ve bunlar karşısında sadece Cumhurbaşkanımız ve Başbakanımızın duyarlı davranması. Bütün bu coğrafyada yaşayan insanlar için onların önemini daha da çok artırıyor.”

“7 Haziran’da koalisyon çıktı ama güçlü bir AK Parti’de çıktı yani AK Parti 13 yılın sonunda Türkiye’de halen yüzde 41 oranında oy alıyorsa Türkiye’nin 1950lerden sonra alınmış en yüksek oy oranı halen. Düşündüğünüz zaman normalde gücünden bir şey kaybetmiş bir parti yok. ve karşımızda müthiş bir blog var. Dünyanın hiçbir yerinde sağcısının solcusunun milliyetçisinin cemaatçisinin bir araya getirildiği bir durum yok. bu anlaşılır gibi değil.”

2. Abdulhamit dönemiyle aynı

Konuşmasında sık sık 2. Abdulhamit döneminden örnekler veren Kavcıoğlu Türkiye’nin içerisinde bulunduğu dönemle benzerlik gösterdiğini anımsattı.

Kavcıoğlu konuşmasını şöyle sürdürdü:

“Bunun tek örneği 2. AbdulHamit örneği var. O dönemde bu coğrafyanın sorunlarla boğuştuğu bir dönem ve güçlü bir Abdulhamit var. O dönemde dış mihraklar yeniden toparlanan Osmanlıyı bölmek için çaba harcıyordular. Bulunduğumuz bu dönemle benzerlik arz eder. Abdulhamit’e karşı o zamanda kullanılan insanlar en dindar insanlar, en milliyetçi insanlar. Vatanını seven insanlar. Abdulhamit giderse insanlar huzura kavuşur, ülke refaha kavuşur gibi söylemlerle o masum insanları kandırdılar ve sonuç itibariyle tahtan indirdiler. İlginçtir ki Abdulhamit tahtan indirildikten sonra Osmanlı’nın kaybettiği toprak 12 milyon metrekare. O zaman Abdulhamit’e tahtan indirilmesi gerektiğini söyleyen insanlar 6 ay sonra uyandılar.”

Bayburtlu bu ülkenin bütün özelliklerini taşıyor

“Aynı şeyler bugün yine yapılıyor. Türkiye güçlenmiş güçlü bir lideri var. Dünyaya hükmeden borcunu ödeyen borç veren bir ülke hâkline gelen bir ülke.  Türkiye 10 yıl içerisinde büyük bir hamle yapmıştır. Bunu herkesin iyi yorumlaması lazım.  Bunları bütün herkese iyi anlatılması lazım. Bayburt’unda bunun mihmandarlığını yapması lazım. Bayburt bu ülkenin bütün özelliklerini taşıyan bir yapıya sahiptir.”

“Bir yerde ülkeyle vatana ilgili bir sıkıntı olsa Bayburtlular hep önde olmuştur.  Bu seçimde de yine Bayburtluların aynı duyarlılığı göstererek önde olacağına inanıyorum. Ben her şeye rağmen 7 Haziran’da da Ak Parti’nin başarılı olduğunu düşünüyorum. Çünkü karşınızdaki cepheye baktığınız zaman aldığınız oy ve milletvekili sayısı çok azımsanamayacak bir noktada yapılan hatalar var mı? Var. Onlarda partimiz tarafından analiz ediliyor. Bizim bu ülkeye biraz borcumuz varsa bu ülkenin daha iyi noktada olması gerektiğini düşünüyorsak bütün Bayburtluların milliyetçisi sosyal demokratının bu duyarlılıkla seçimlere gideceğini düşünüyorum. 1 Kasımda Bayburt AK Parti’den 2-0 yapıp ve AK Parti’nin iktidara gelmesinde en önemli  desteği vereceğini düşünüyorum. Onun için aday adayı oldum“

 

 

Kaynak: Editör: BEŞİR KELLECİ
 
Etiketler: arsiv
Yorumlar
Ulusal Gazeteler
Yazarlar
Puan Durumu
Takımlar
P
Av
M
B
G
O
1
Başakşehir
27
0
1
3
8
12
2
Galatasaray
23
0
3
2
7
12
3
Kasımpaşa
22
0
4
1
7
12
4
Yeni Malatyaspor
21
0
3
3
6
12
5
Antalyaspor
20
0
4
2
6
12
6
Ankaragücü
19
0
5
1
6
12
7
Beşiktaş
18
0
4
3
5
12
8
Göztepe
18
0
6
0
6
12
9
Konyaspor
17
0
3
5
4
12
10
Trabzonspor
16
0
4
4
4
12
11
Sivasspor
14
0
4
5
3
12
12
Bursaspor
13
0
3
7
2
12
13
Fenerbahçe
13
0
5
4
3
12
14
Akhisar Bld. Spor
12
0
6
3
3
12
15
Kayserispor
12
0
6
3
3
12
16
Alanyaspor
12
0
8
0
4
12
17
Bb Erzurumspor
11
0
5
5
2
12
18
Çaykur Rizespor
8
0
6
5
1
12
Nöbetçi Eczane


Nöbetçi eczanlerle ilgili detaylı bilgi için lütfen tıklayın.

Haber Yazılımı