Haber Detayı
10 Kasım 2015 - Salı 13:12
 
Büyük Önder Bayburtʹta anıldı
YAŞAM HaberiBayburtSıla - Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü anma etkinlikleri kapsamında  Cumhuriyet Meydanında bulunan Atatürk Anıtıʹna Bayburt Valilisi Yusuf Odabaş, Bayburt Beldiye Başkanı Mete Memiş ve Garnizon Komutanı Vekili Piyade Yarbay  Ahmet Ergüden tarafından  çelenk sunumu yapıldı 

Ardından saat 09.05’te sirenler eşliğinde bayraklar yarıya indirilerek 2 dakikalık saygı duruşunda bulunulup, istiklal marşı okundu. 

Etkinlikler Şair zihni Kültür Merkezi’nde İl Milli Eğitim Müdürlüğü ve Bayburt Korkut Ata Anadolu Lisesi tarafından düzenlenen programla sürdü.

Buradaki programda saygı duruşu ve istiklal marşının ardından, günün anlam ve önemine ilişkin konuşma yapan  Tarih Öğretmeni Mehmet Güven,

 "Milletler büyük evlatlarıyla soluk alır. Her milletin tarih sayfasında böyle kişilere rastlanır. Bir Metehan, Selçuk Bey, Osman bey gibi işte Atatürk büyük Türk milletinin, bütün dünyanın üzerine çullanıp, sık nefes yaptığı bir anda  ortaya çıkmış, milletinin ölüm fermanını parçalamış, ve onun tekrar öz yurdunun bağrında nefes alabilen genç bir ülke olmasını sağlamıştır. Mustafa Kemal Atatürk savaşlardaki başarısıyla büyük asker,  yönetimiyle büyük bir devlet adamı, görüşlerindeki sağlamlık, geçerlilik  uluslararası güvenilirlik,  barış ve insan severlik değerleriyle de evrensel bir kişiliktir" dedi. 

Tören, öğrencilerin şiir okuması ve oratoryo gösterisinin ardından tamamlandı.
 

Kaynak: Editör: BEŞİR KELLECİ
 
Etiketler: arsiv
Yorumlar
Ulusal Gazeteler
Yazarlar
Puan Durumu
Takımlar
P
Av
M
B
G
O
Nöbetçi Eczane


Nöbetçi eczanlerle ilgili detaylı bilgi için lütfen tıklayın.

Haber Yazılımı