Haber Detayı
09 Ekim 2016 - Pazar 13:39
 
AK Parti Bayburt İl Danışma Meclisi toplantısı gerçekleştirildi
SİYASET Haberi


 AK Parti Genel Merkez Teşkilat Başkan Yardımcısı Mehmet Yüksektepe, "Bugün burada birlikteysek, birbirimizle konuşabiliyorsak milletimizin o ferasetli, o kararlı, o yürekli, o kahraman ruhu sayesindedir." dedi. 

 

 

Yüksektepe, AK Parti Bayburt İl Danışma Meclisi toplantısında yaptığı konuşmada, teşkilatçılığın gönül, yürek ve sevda işi olduğunu söyledi.

 

AK Parti teşkilatının Türkiye siyasetinin omurgası olduğunu ifade eden Yüksektepe, "Dolayısıyla bizler her an, her zaman dinamik, uyanık, enerjik, birlik ve beraberlik içinde olmak zorundayız, buna ihtiyacımız var. 15 Temmuz'da buna ne kadar ihtiyaç duyduğumuzu, bunun ne kadar gerekli olduğunu hep birlikte yaşadık." diye konuştu.

 

Yüksektepe, 15 Temmuz gecesi Türkiye'nin ve Türk halkının hain bir kalkışmayla karşı karşı kaldığını belirterek, şunları kaydetti:
"Hiçbirimiz rüyalarımızda bile göremezdik ama Rabbime hamd olsun. Biz kahramanlığın o tankların üzerine atılmayı, şehadete koşmayı hep Çanakkale Zaferi'nde, Kurtuluş Savaşı'ndaki zaferlerde, Malazgirt'te, Bedir'de, Uhut'ta olduğunu zannediyorduk. Çünkü bunları biz yaşamadık ama 15 Temmuz gecesi biz bunu yaşadık. Bundan dolayı bugün burada birlikteysek, birbirimizle konuşabiliyorsak milletimizin o ferasetli, o kararlı, o yürekli, o kahraman ruhu sayesindedir."

 

AK Parti davasının büyük bir dava olduğunu ve bu davaya gönül verenlerin asla küçük meselelerle uğraşıp birbirlerine kırgınlık gütmemeleri gerektiğini dile getiren Yüksektepe, "Biz AK Partiyiz, Adalet ve Kalkınma Partisi. Bizim yolumuz doğru bir yol. Dolayısıyla her birimizin omuzundaki, mahallemizdeki üyemizden il başkanımıza, belediye başkanlarımızdan milletvekillerimize, bakanlarımıza kadar ve Sayın Başbakanımıza kadar hepimizin omuzundaki yük çok büyük. Çünkü sadece bu coğrafyadaki Müslümanlar değil, dünya mazlumlarının umudu Türkiye" ifadelerini kullandı.

 

Kavcıoğlu: “Mağdur edebiyatının piyonu olmayalım”

 

Toplantıda konuşan AK Parti Bayburt Milletvekili Şahap Kavcıoğlu da bazı iç ve dış mihrakların 15 Temmuz'da Türkiye üzerinde oynamak istedikleri oyunlarda başarılı olamayınca şimdide Türkiye'nin kendi insanlarını mağdur ettiği algısını yaymaya çalıştığını belirtti.

 

Kavcıoğlu, Türkiye hakkında çeşitli çıkar odaklarının yaymaya çalıştığı bu algı karşısında özellikle AK Parti teşkilatlarının uyanık olması gerekliliğine dikkati çekerek, "Bizi sağlı sollu vurarak oluşturmaya çalıştıkları algı. Bunun bir tanesi paralel yapıdan kaynaklanan algı. Yani içerde mağduriyet edebiyatı yaparak, dışarıda insan hakları açısından yine susturuluyor, öldürülüyor, götürülüyor, getiriliyor gibi algılar yaratarak Türkiye'nin itibarını sarsmaya çalışıyorlar." açıklamasında bulundu.
Bu durumu halka iyi anlatarak oynanmak istenen oyuna dikkat çekilmesini isteyen Kavcıoğlu, şunları kaydetti:
"15 Temmuz'da 250 insanın canına kasdedildi, 2 bin insanımız yaralandı. O gün 250 canın canlarıyla bedel ödediğini unutmayalım. Bu ülke için, bu ülkenin varlığı için, bu ülkenin gelişmesi için hepimiz bir bedel ödeyeceksek bunu ödemeliyiz, ödeyeceğiz de. Özellikle AK Parti teşkilatları bu bedeli ödemeden hiçbir zaman çekinmeyecektir. Dolayısıyla bu mağdur edebiyatının hiçbir zaman piyonu olmayalım, kesinlikle de pirim vermeyelim."

 

Belediye Başkanı Mete Memiş: 


Konuşmasında 15 Temmuz gecesi yaşananlara değinen Bayburt Belediye Başkanı Mete Memiş ise, 

 


“15 Temmuzda bu milletin çok değerli cumhurbaşkanına yapılmak istenmiştir. Bu milletin meclisine yapılmak istenmiştir bu milletin kendisine yapılmak istenmiştir. Bu anlamda Kerbela’yı düşünüyorken, Kerbelayı hatırlamaya çalışıyorken 15 Temmuzla da bu bağlantıyı kurmanızı özellikle istirham ediyorum. Bu şehir 15 Temmuzda gerçekten tarihinin derinliklerinde getirdiği bu kadim medeniyetlere kadim kültürlere ev sahipliği yapmanın onurunu il başkanından belediye başkanına ve vatandaşlarımıza kadar hep birlikte tekrar yaşamıştır. Bu büyük millete Anadolu’nun bu küçük parçasından selamını iletmiştir.” İfadelerini kullandı. 

 

Belediye Başkanı Memiş ayrıca Belediyenin hizmetlerini ve 5 yıl içerisinde hayata geçirmek istedikleri hizmetleri de anlattı. 

 

Memiş’in konuşmasından satırbaşları şöyle: 

 

Alt yapı çalışmaları ve kentsel dönüşüm

 

“Bayburt Belediye başkanı olarak belediye başkanlığı seçimi sürecinde verdiğimiz sözleri yerine getirmenin onurunu yaşıyorum. Belediye başkan adayı iken 5 yıllık süre içerisinde yapmayı vadettiğimiz projeleri çok kısa olarak hatırlatmak istiyorum. 150 kilometrelik şehir içme suyu şebeke hattı. Tamamlandı bitirildi. 115 kilometrelik şehir içi kanalizasyon hattı. Allah çok şükür tamamladık. Atık su arıtma tesisi tamamlandı.  Kentsel dönüşüm ve yenileme projemize gelince bu proje üzerinde duruldu şuanda projenin alt yapı çalışmaları başladı. İnşallah önümüzdeki yıl kentsel dönüşüm Bayburt’ta kendisini gösterecek. Önceliğimiz eski sanayii bölgesi olmak üzere güzel Bayburt’umuzda güzel prestijli bir mekân oluşturacağız. Hemen sonrasında Zahit, Veysel, Karasakal ve Velişaban Mahallelerimizde de başlayacak. Bu konuda emeği geçen başta sayın milletvekilimiz olmak herkese teşekkür ediyorum.”

 

Yeni belediye binası, Kaleardı parkı, 


“Saklı Cennet Tatil Köyümüzde mevcut olan evlerimize 15 tane daha ekleyerek ve oradaki peyzaj ve ağaçlandırma çalışmalarını tamamlayarak Bayburt’umuza dışarıdan gelen misafirlerin hizmetine sunduk. Yeni belediye hizmet binası olarak inşallah şuanda Kız Meslek Lisesi olarak hizmet veren bina belediyeye verilecek ve yine bu Fetullahçı Terör Örgütünün, şerden beslenen karanlık güçlerin elinde bulunan yurt ve dershane binaları inşallah Bayburt Belediyesine devredilecek birini valilikle birlikte ortak hizmet binası olarak kullanacağız diğeri de aile yaşam merkezi olarak hizmete açacağız. Yine Kaleardı Mahallesinde çok prestijli bir park projesi ne başladık. Yüzde 80’i bu yıl itibariyle tamamlanacak kalan yüzde 20’lik kısmı da önümüzdeki yıl tamamlanıp hizmete girecek.  Ayrıca bizim Yeni Şehir Parkı olarak tarif ettiğimiz alandaki çalışmaları kendi imkânlarımızla yapmayı planlıyorken Maliye Bakanımız Sayın Naci Ağbal’a ve Ankara Büyük Şehir Belediye Başkanımız Melih Bey’e ve ekibine çok çok teşekkür ediyoruz. 7.5 milyon TL maliyetle 15 Temmuz Şehitler Parkı ismiyle hizmete girdi. Aynı zamanda parkın hemen yanında modern bir anfi tiyatroda Bayburt’umuza kazandırıldı.”


Şehitlik projesi, otopark, 


Ve şehitler yurdu gaziler diyarı tarihinin hiçbir döneminde din ve vatan düşmanı çıkarmayan bu aziz Bayburt’un aziz şehitlerinin hatırası için Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığımızın katkılarıyla 1 milyon TL maliyetle gerçekleştirilen şehitlik projesi tamamlandı ama eksik imalat nedeniyle henüz kabulünü yapmadık. Eksikleri tamamlanınca inşallah gerçekten Bayburt’ a yakışır şehitlerimizi hatırlamamız anlamında çok güzel bir mekân olarak hizmete sunduk. Hükümet Meydanı ve Otopark projemizin de ihalesi tamamlandı. İmalatına inşallah önümüzdeki hafta başlanacak. Sayın valimizle de görüşüyoruz vakıflar aracılığıyla fetullahçı terör örgütünden kalan dershane bizlere bırakılırsa valiliğimizin hükümet konağındaki birimlerini oraya taşıyıp meydanı daha büyü yapmak adına hükümet konağını da yıkacağız. Cumhuriyet Caddesi’ndeki düzenlemeyi park yapıldıktan sonra hazır olan projemizi hayata geçireceğiz. İmar uygulamalarında değişikliklere gidilerek inşaatçı arkadaşlarımıza hukukun içerisinde kalmak suretiyle kolaylık sağlanacak. Baykent Şelalesi projesi tamamlandı, Mezarlıklarımızla ilgili çalışmalarımızı başlattık, düzenlemeler yapıyoruz. “Ölüsüne saygısı olmayanın dirisine saygısı olmaz” sözünden hareketle mezarlıklarımızı elden geçiriyoruz. Bu anlamda Bayburt Belediyesi olarak cenaze hizmetlerinde yıkama hariç bütün hizmetlerini biz yapıyoruz. İnşallah oluşturacağımız bir mekanla cenaze yıkama işlemlerini de Bayburt Belediyesi yapacaktır.”

 


Çoruh, kalıcı üst yapı çalışmaları ve GES


“Adaylığımız süresince hep seslendirdik; Porsuk Çayının Eskişehir’e kattıklarını, Sen Nehrinin Paris’e kattıklarını Çoruh nehrimiz de Bayburt’ta katacaktır. Bu anlamda Çoruh Nehri Islah Projesi, onaylandı ve gerçekleşmeye başladı. Bu proje Bayburt’a hayat katacaktır. Biliyorsunuz ki, Çoruh iki yıldır tertemiz akıyor. Çoruh nehri kenarında gezerken artık burnumuzu tutmuyoruz. Çoruh, şimdi hem görsellik hem de turizm anlamında Bayburt’a hayat katacaktır. Bayburt’ta yollar kaldırımlar kalıcı olacak. Asfalt ihalesi yapıldı ve çalışmalar başladı. Yollar kazılıyor ve kalıcı asfalt çalışmaları modern bir şehre yakışacak şekilde sürüyor. İnşallah verdiğimiz bu söz de yerine geçecek. Bayburt Belediyesi olarak 4 megavatlık Güneş Enerjisi Projesi’ni yaptık ihalesini de geride bırakarak çalışmalarımıza başladık. Bu projeyle Bayburt Belediyesi yıllık net olarak 700 bin dolar gelir elde edecektir. Bize bu hizmetlerin yapılmasında, bu projelerin hayata geçmesi noktasında, bu kararların alınmasında emeği geçen belediye meclis üyelerimize, çalışma arkadaşlarımıza çok çok teşekkür ediyorum. İl teşkilatımıza  projelerimize verdikleri desten dolayı teşekkür ediyorum. Çok değerli milletvekilimize verdiği desteklerden dolayı teşekkür ediyorum. Hem mali kaynak teşkil etmesi, sağlaması adına, hem de manevi olarak bu projeleri desteklemesinden dolayı sayın Bakanımıza Sayın Başbakanımıza teşekkür ediyorum. Özellikle Bayburt Türkiye’dir ifadeleriyle Sayın Cumhurbaşkanımıza Bayburt’a olan sevgisinden, Bayburt’u önemsemesinden dolayı şahsın ve şehrim adına çok çok teşekkür ediyorum. Ve yine bu çalışmalarımızı yaparken, özellikle alt yapı çalışmalarında su kesintilerine ve toza katlanan ve sabırla çalışmaların bitmesini bekleyen çok aziz hemşehrilerime ve Bayburt’ta yaşayan misafir kardeşlerimize teşekkür ediyorum. Bir teşekkür de yaptıkları haberlerle şehrimizi yerelde ve ulusalda duyulmasını sağlayan Bayburt’taki yerel ve ulusal basın mensubu arkadaşlarımıza etmek istiyorum.”
 

 

Tarım Yerleşkesi Projesi ve kapalı pazar yeri


“Çünkü Bayburtlu kendisine yapılan hizmetin kıymetini hiçbir zaman unutmaz. Yapana vefasını gösterir. Bugüne kadar bu şehir bizi hep yukarı taşıdı. Bugüne kdar bu şehir, Bayburtluyum diyen herkesi bağrına bastı. O zaman bizlerde bu şehre olan borcumuzu ödeyerek bu şehre olan sevgimizi ispat edeceğiz. Bu şehri layık olduğu yere getireceğiz. Bu şehir kadimden taşıdığı hem maddi mirası hem de manevi mirası bugünlere kadar getirmiştir. Biz de bugünden sonra bu mirası layıkıyla gelecek nesillere taşıyacağız. Modern kentler arasında yer alması doğrultusunda çalışmalarımızı sürdüreceğiz. Bayburt siyasileriyle güçlü, seçilmişleriyle güçlü, atanmışlarıyla güçlü, halkıyla güçlü. Yeter ki bir birimize inanalım, bir birimizi destekleyelim. Biz bir ve beraber olduğumuz sürece bu şehre olan borcumuzu inşallah ödeyeceğiz. Tarım Yerleşkesi Projesi, Cuma günü itibariyle onaylandı. İçerisinde bir çok tesisi barındaracak bu proje inşallah Türkiye de bir ilk olacak. Bir pazarcı kardeşlerimize müjde vermek istiyorum; Kapalı Park Projesi’ni tamamladık ve ihalesini de en kısa zamanda yaparak çalışmalarımıza başlayacağız.”

 

İl Başkanı Kobal

 

Açılış konuşmasını gerçekleştiren AK Parti İl Başkanı Hakan Kobal ise, yaptığı konuşmasında sık sık 15 Temmuz gecesi yaşananlara değindi. 

 

Kobal, “O kahramanların ailelerine özelikle sesleniyorum. Onlar peygamberlikten sonraki en büyük makama en büyük payeye şehitlik mertebesine ulaştılar. O kahramanlar düne kadar sizin evlatlarınızdı ancak şimdi hepimizin tüm milletin evlatları oldular.” dedi. 

 

Toplantıya, Gençlik Kolları Başkanı Emre Sevimli ve Kadın Kolları Başkanı Susam Kaban ve partililer  katıldı.

Kaynak: Editör:
 
Etiketler: AK, Parti, Bayburt, İl, Danışma, Meclisi, toplantısı, gerçekleştirildi,
Haber Videosu
Yorumlar
Ulusal Gazeteler
Yazarlar
Puan Durumu
Takımlar
P
Av
M
B
G
O
1
Galatasaray
19
0
2
1
6
9
2
Başakşehir
15
0
1
3
4
8
3
Beşiktaş
15
0
1
3
4
8
4
Kasımpaşa
15
0
3
0
5
8
5
Trabzonspor
13
0
3
1
4
8
6
Antalyaspor
13
0
3
1
4
8
7
Alanyaspor
12
0
4
0
4
8
8
Göztepe
12
0
4
0
4
8
9
Yeni Malatyaspor
12
0
2
3
3
8
10
Konyaspor
12
0
2
3
3
8
11
Ankaragücü
10
0
4
1
3
8
12
Kayserispor
9
0
3
3
2
8
13
Sivasspor
9
0
3
3
2
8
14
Bursaspor
9
0
2
6
1
9
15
Fenerbahçe
8
0
4
2
2
8
16
Çaykur Rizespor
7
0
3
4
1
8
17
Akhisar Bld. Spor
5
0
5
2
1
8
18
Bb Erzurumspor
5
0
5
2
1
8
Nöbetçi Eczane


Nöbetçi eczanlerle ilgili detaylı bilgi için lütfen tıklayın.

Haber Yazılımı