Haber Detayı
09 Ekim 2018 - Salı 08:32
 
2018/228
RESMİ İLAN Haberi


T.C.

BAYBURT İCRA DAİRESİ 2017/2 TLMT.

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :

1 NO'LU TAŞINMAZIN

Özellikleri                  : Bayburt İl, Merkez İlçe, 670 Ada, 15 Parsel, ZAHİT Mahalle/Köy, kızıltaş mezarı Mevkii,

Taşınmaz borçlu adına 1/40 hisse ile kayıtlı olup tapuda ana taşınmaz niteliği tarla olarak geçmektedir. Taşınmaz Bayburt merkeze 1,2 km uzaklıkta 13 eğime sahip kuru tarım arazisidir. Taşınmazın kıymet taktiri yapıldığı dönem kar örtüsüyle kapalı oluduğundan zeminde inceleme yapılamamıştır. Bölgedeki topraklar ortak özellik gösterdiğinden dolayı hesaplamalarda tahmini veriler kullanılmıştır. Taşınmaz Belediye sınırları içerisinde bulunup imar planı dışındadır. Borçlunun 1/40 hissesine düşen payı satılacak olup muhammel bedeli 7.631,75 TL dir.

Yüzölçümü                :61.054,00m2

Kıymeti                       : 7.631,75 TL

KDV Oranı                 :18

Kaydındaki Şerhler : tapu kaydındaki gibidir.

1. Satış Günü: 13/12/2018 günü 10:00 - 10:05 arası

2. Satış Günü: 09/01/2019 günü 10:00 -10:05 arası

Satış Yeri: bayburt belediyesi toplantı salonu kat:5 merkez / bayburt

Satış şartları:

  1. İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin 50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin 50 sini, rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
  2. Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV, 1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
  3. İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
  4.  Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
  5. Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
  6. Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2017/2 Tlmt. Sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur. 06/10/2018

İLAN NO: 2018/228

Kaynak: Editör:
 
Etiketler: 2018/228,
Haber Videosu
Yorumlar
Ulusal Gazeteler
Yazarlar
Puan Durumu
Takımlar
P
Av
M
B
G
O
Nöbetçi Eczane


Nöbetçi eczanlerle ilgili detaylı bilgi için lütfen tıklayın.

Haber Yazılımı